ApolloX; Desantralize Küresel E-ticaret

Son zamanlarda, e-ticaret pazarı tüccarların ve müşterilerin mal ve hizmetlere işlem yapması için ideal bir sanal ortam haline gelmiştir. Büyük şirketler için, elektronik ticaret rakipleri ile daha etkin bir şekilde rekabet etme ihtiyacını karşılarken, küçük ve orta ölçekli şirketler ağırlıklı olarak yeni müşterilere ulaşmayı amaçlamaktadırlar. E-ticaret platformunun şirketin ana sayfasıyla başarılı bir şekilde bütünleşmesiyle bile, müşterinin katılımında ciddi engeller vardır, çünkü birçoğu web sitesinde sunulan ödeme sisteminin güvenilirliğinden emin olamazlar.

Aynı zamanda, e-perakende sektörü, Amazon ve Walmart gibi devlerin uzun süredir rakiplerinin önüne geçmesini sağlamış ve bu nedenle temel satıcı ücretlerine ek komisyonlar getirmiştir. Bu bağlamda, Apollo X küçük ve orta ölçekli şirketler (KOBİ) için pazara kolay erişim ihtiyacını sağlar ve küresel pazar katılımcıları ile küçük ve orta ölçekli perakendecileri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, ApolloX sadece mevcut piyasa verimsizliklerinden yararlanmayacak, aynı zamanda ApolloX Protokolünü oluşturup merkezi olmayan bir pazar oluşturarak e-mağazalara kolaylık sağlayacak kapsamlı bir model önermektedir.

Güvenli işlem: Apollo X Protokolü

Veri depolama ve satın alma korumasının güvenilirliği, bir e-ticaret pazar platformu oluştururken dikkate alınması gereken iki önemli unsurdur. Dijital işlemler ve güvenli hassas verilerle ilgili tüm seçenekleri etkinleştirmek için, ApolloX şirket içi protokolünü kullanacaktır.

Genel olarak, ApolloX Protokolü dört modülden oluşacaktır. İlişkilendirme Protokolü, satıcılar ve yayıncılar arasındaki veri akışını yönetecek ve reklamlarla ilgili tüm faaliyetleri sürdürecektir.

Ödeme Protokolü, herhangi bir hileli faaliyeti önleyen P2P işlemlerini güvence altına alacaktır. APXT tokenleri ile yapılan ödeme işlemleri, akıllı sözleşmeler sistemi ile korunacaktır. Ancak fiat işlemleri de kabul edilebilir. Protokol ayrıca nakliye faaliyetlerini de işleyecek, böylece satıcılar çeşitli teslimat seçenekleri sunabilecekler. Bu seçenek, uluslararası satıcılar ve yurt dışından ürün satın alan müşteriler için ilginç olabilir. Yani, bir müşterinin malların teslim edilmesi için biraz daha beklemek istemesi halinde, fiyat düşecektir. Paydaşlar arasında bir uyuşmazlık ortaya çıkarsa, Taraflardan biri arabulucular tarafından çözülecek bir dava açabilir. Bunun için, Apollo X Tahkim Protokolü’nü hazırladı ve “Mevduat-Karşılıklı Oy Hakkı” sistemine güveniyor.

Son olarak, İtibar Protokolü, müşteriler tarafından sunulan incelemelerin kalitesini koruyacaktır. Apollo X Oracle Protokolü lojistik ve reklam verilerini işleyecektir.

Apollo X Protokolü, işletmelerin e-mağazalarından satın almalarını teşvik etmelerine yardımcı olacaktır. Yani, ApolloX teknolojisini uygulayarak satıcılar bağımsız web mağazalarını blockchainde piyasaya sürecekler. Bu sadece müşterilerin veri korumasını garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerin marka tercihlerine ve tüketim modellerine dair daha fazla şey öğrenmelerine yardımcı olur. Çünkü markalar müşterilerin alışveriş profillerine erişim sağlayabilir ve böylece müşteriler finansal ödüller kazanabilir.

APXT token bilgileri ve ICO Detayları:

Mal ve hizmet alımının temel amacının dışında, APXT tokenlar sadakat ve ödül programlarında bir operasyon birimi olarak kullanılacaktır. Bu durumda, para iadeleri almak için tokenlar kullanılabilir. Apollo tokenları lojistik hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılacaktır. Buna ek olarak, taraftarlar satıcılara verdikleri hizmetler için çeviri, pazarlama faaliyetleri vb. için token alabilirler. Kullanıcılar ayrıca bir alışveriş hesabı oluşturmak ve alışveriş geçmişlerini paylaşmak için belirli miktarda token alacaklar. Tokenli varlıkları belirli bir süre için muhafaza eden token sahipleri, Premium Statü alacaklardır.

Kamu satışı 1 Ekim’de başlayacak ve 15 Ekim 2018’de sona erecek. Gelişmiş dijital teknolojilerin benimsenmesi, e-ticaret pazarlarıyla bütünleşmeyi amaçlayan sürecin bir parçasıdır. ApolloX tarafından geliştirilen bir blockchain tabanlı uygulama, e-perakende değer zincirinin herhangi bir özel seviyesi ile sınırlı değildir. Tersine, güvenli ödemeler, pazarlama stratejileri, sadakat programları, vb. gibi çok çeşitli süreçler için kullanılabilir.

ApolloX fabrikasının tamamen kurum içi altyapı tarafından işletilen ApolloX Marketplace’i başlatması sürpriz değil. Marketplace, güvenli işlemler, sadakat programları, satın alma sonrası hizmet ve reklam sunan, merkezi olmayan bir e-ticaret ağının merkezi haline gelmelidir. Büyük ölçekli geliştirme planları arasında, özellikle Shopify ve Magento ile farklı platformlarla entegre olmak için ayrıntılandırılmış uzantı bulunmaktadır.

Takım:

Yol Haritası:

Sonuç olarak:

ApolloX platformu e ticaret sektöründe kolaylığı, rahatlığı, müşteri güven ve sınır ötesi ticareti getirmeyi önermektedir. Desantralize bir platform üzerinden merkezi sisteme eşlik eden zorlukları ve sorunları yok ederek e ticaret sektöründe uzlaşma getirebilmektir. Bu proje, türünün ilkidir ve şüphesiz dijital ekonomiyi güçlendirecek ve dijital ticaretin ilerlemesini teşvik edecektir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Web sitesi: https://apollox.network
Whitepaper: https://bit.ly/2OqO8Ve
Telegram: https://t.me/apolloxgroup
Facebook: https://www.facebook.com/apolloxnetwork/
Twitter: https://twitter.com/apolloX_network
Medium: https://medium.com/@apolloxnetwork
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2201409

My bitcointalk profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703