Asobi Coin; Kullanılmış İçerik Dağıtım Platformu

Bugünkü yazımızda sizlere Japon oyun geliştiricisi ASOBIMO’ nun ilginç projesi Asobi Coin’den bahsedeceğim. ASOBIMO, 2003 yılında kurulan bir bilgisayar oyunu geliştirici şirketidir. Çoğunlukla akıllı telefonlar için 3D MMORPG (kitlesel multiplayer online rol yapma oyunu) konusunda uzmanlaşmıştır ve başta Japonya ve Asya olmak üzere dünyanın dört bir yanında hizmet vermektedir. Asobi Coin projesinin temel amacı, P2P blok sistem teknolojisini kullanarak ikincil (kullanılmış) dijital içeriğin dağıtımı için platform yani ASOBI MARKET’in oluşturulmasıdır. Bu platformda, oyun nesneleri, yazılım programı, e-kitaplar, parça, videolar ve e-biletler içeren dijital içerik malzemelerini alternatif olarak kullanabilir veya ABX tokeninizle birlikte yeni içerik satın alabilirsiniz. https://asobimo.io/en/

Çalışma, oyun öğeleri ticareti için mevcut platform olan NAGA VIRTUAL ile işbirliği içinde yürütülmektedir. Sanal oyuncular sanal oyun öğelerini kendi başlarına veya oyunların yayıncısı aracılığıyla satın alabilir veya satabilirler. Oyun öğeleriyle yapılan çoğu satışta yayıncı kar yapmaz. Ancak NAGA VIRTUAL yayıncısının katılımı sayesinde işlem miktarına bağlı olarak gelir elde eder.

Asobi’nin Çözümü:

Asobimo DApps, “Merkezi Olmayan Güvenlik Sistemi” (DSS) ile dağıtılmış bir ikincil içerik malzemesi platformu sunacak. ASOBI Market’te alışveriş yaptığınızda, DSS sistemi üzerinden ikincil (kullanılmış) ve elektronik para arasında güvenli bir değişim sağlayabilirsiniz.

ASOBIMO DApps platformu, ikincil piyasalarda dijital içeriği tüm taraflar için değerli bir varlık haline getirecek ve asgari maliyetle, sürtünmesiz bir şekilde güvenli bir ticaret deneyimi sağlayacaktır.

Kişiler, başkalarıyla paylaşmak istediği çizgi romanları, oyun öğelerini ve müzik gibi dijital içerikleri alabilir veya satabilirler. Asobi pazarında akıllı sözleşmeler kullanılacak ve karlar otomatik olarak paylaşılacak ve dağıtılacaktır. Asobi’nin sunduğu avantajlar aşağıda sıralanmıştır;

  • Güvenli İçerik Platformu
  • ASOBI, “Sınıflandırma” adlı güvenli bir cloud sistemi sağlayacaktır.
  • Güvenlik Sistemi “(DSS) blockchain teknolojisi
  • Dağıtılmış içerik platformu
  • ASOBI, alt içerik P2P Token Platformu olarak dağıtılacaktır

Asobi Cüzdan:

e-kitaplar, oyun öğeleri, müzikle ve digital videolar Asobi Cüzdan’da satılabilir. Yayıncı mağazalarında çeşitli dijital içerikler satın alabilirsiniz. İkincil piyasada, içeriğinizi satabilir veya daha düşük bir fiyata kullanılmış içeriği satın alabilirsiniz. Gerçek ürünleri bir ikinci el dükkanda satarken, ürünleri mağazaya taşımak veya göndermek gerekir. Ama Asobi ile ikincil pazarda dijital içerik satılırken, çok kolay ve pürüzsüz şekilde halledersiniz. Satılan tutar Asobi Coin olarak Asobi Cüzdanınıza otomatik olarak aktarılacaktır. https://asobimo.io/en/

Token bilgileri ve ICO:

Platformun ana ödeme aracı Asobi Coin (ABX) tokeni olacaktır. Serbest bırakılan token, ASOBIMO oyunlarında kullanılmak üzere oyun kredileri için değiştirilebilir. Şirket zamanla, ASOBIMO’dan birçok oyunun projeye dahil olmasını planlıyor. ICO satışı, öncelikle yatırımcıların Asobi Coin oyun tokenlarına düşük bir fiyattan yatırım yapabilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Token Sembolü: ABX

Platform: Ethereum

Token Fiyatı: 0.01 USD

Satıştaki toplam token sayısı: 8.250.000.000 ABX (% 50)

Toplam token miktarı: 16.500.000.000 ABX

Softcap: 5.000.000 USD

Hardcap: 50.000.000 USD

Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, BCH

Yasaklı ülkeler: Çin, Amerika Birleşik Devletleri

Takım:

Teknik Ekip:

Sonuç olarak:

Oyun endüstrisi hızla gelişiyor. Onbeş yıllık çevrimiçi oyun tecrübesi ve dünya çapında 600 geliştiricinin emekleriyleoluşturulan Asobi Coin projesi, popüler hale gelecektir. İkincil dijital içeriğin, ek maliyetler olmadan dağıtımı için bir pazar düşüncesi, sınırsız olanaklara sahiptir. Her kullanıcı, tüm oyunlar, oyun türleri ve oyun platformları için sanal ürünler için meşru bir pazara erişebilecektir. Asobi; oyuncuların, oyun geliştiricilerinin ve yayıncıların tüm karları elde etmelerine olanak tanıyan tamamen sanal bir ekosistem yaratıyor. Acele edin ve siz de bu güzelprojenin bir parçası olun!

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi: https://asobimo.io/en/

Whitepaper: https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf

Telegram: https://t.me/AsobiCoin_Official

Twitter: https://twitter.com/AsobiCoin

Facebook: https://www.facebook.com/Asobi-Coin-130436194467568

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703