Blockshipping; Blockchain ile lojistik hizmeti

Günümüzde konteyner taşımacılığında denizcilik sektörü, dünya deniz ticaretinin yüzde 60’ını oluşturuyor. Bu sektörün karşılaştığı sorunlar arasında aşırı kapasite, düşük oranlar, güvenlik tehditleri ve artan çevresel düzenlemeler sayılabilir. GSCP konteyner taşımacılık endüstrisindeki tüm birimler için nötr, küresel bir platformdur, yani taşıyıcılar, limanlar, terminaller, nakliye şirketleri gibi Dünyanın ilk blockchain tabanlı kayıt defterini oluşturacak olan Blockshipping, tüm konteynerlerin gerçek zamanlı izlenmesini sağlar.

 

 

Blockchain tabanlı Global Paylaşılan Konteynır Platformu (GSCP), dünyanın ilk yük konteyner tescilidir ve nakliye endüstrisindeki tüm birimlerin konteynerlerin taşınmasıyla ilgili çok çeşitli işlemleri gerçekleştirmesine olanak veren ilk küresel platformdur. Platformun kullanımının endüstride ve CO2 emisyonlarında büyük tasarruflar yapması bekleniyor. Birçoğunuz internetten online sipariş vermişsinizdir ve bu malların çoğunluğu bitmiş ürünler, hammaddeler veya parçalar olarak konteynerlerle gelecektir.
Proje esas olarak “Küresel Paylaşılan Konteynır Platformu (GSCP)” ne dayanmaktadır. Bu platform blockchain bazlıdır ve dünyadaki tüm konteynerlerin canlı ve anlık takibini sağlar. Bunun avantajı, boş ithal konteynerlerin ihracat için hemen geri dönüştürülmesi ve maliyetin azaltılmasıdır. Platform konteyner taşımacılığının aşırı kapasitesinin üstesinden gelmenin yanı sıra, milyonlarca ton karbon dioksiti azaltarak çevre kirliliğini ortadan kaldırmaya da yardımcı olacaktır. Diğer bir deyişle, konteyner taşımacılıgını blokzincir altyapısında geliştirişen bu platformla daha sistematik, kontrollü, şeffaf ve karlı hale getirmeyi planlıyorlar.

GSCP platformu iki token çıkaracak:
İlk token, bir ERC-20 tabanına sahip olan CCC’dir. Tam olarak bu tokeni yatırımın karşılığı olarak alacaksınız. Toplam token sayısı 50 000 000 adet olacak. Şirket, Ethereum, Bitcoin, Dolar veya Euro cinsinden 24 800.000 dolar eşdeğerini toplamayı planlıyor. CCC tokeni, şirketin karlarının sahipleri için temettü hakkı verecektir. Bu token, merkezi ve merkezi olmayan borsalarda işlem görecek ve bu da tokenin değerini artıracaktır.
İkinci token olan CPT, Blockshipping şirketinin kendi blok zincirinde yaşayacaktır. Bu tokenin fiyatının 1 dolar olması planlanıyor. CPT tokeni, bankaların katılımı olmadan, sınır ötesi ödemelerin gereksiz kağıt işlerini ortadan kaldırarak hızlı bir şekilde aşırı ücret ödemeden çalışmasına olanak sağlayacaktır. Her şey geleneksel iş ile karşılaştırıldığında maliyetleri önemli ölçüde azaltacak olan blockchaine kaydedilecektir. Buna ek olarak, Şirket, ek değer kazandıracak token olan CCC için fonksiyonları tanıtmayı vaat ediyor.

Token detayları:

Platform: Ethereum
Kabul Edilen para birimi: ETH, BTC, Fiat
Minimum yatırım 100 USD
Hardcap: 40.000.000 CCC
ICO 14 Mayıs 2018 günü saat 14: 00’de başlıyor
Toplam Konteyner Kripto Coin sayısı (CCC tokenleri): 50.000.000
ICO sırasında sunulan token sayısı: 42.500.000
Kurucular ve danışmanlara verilen token sayısı: 7.500.000
Satış öncesi ve ICO sırasında satılacak tokenlar : 40.000.000
Bonus olarak verilecek token sayısı: 2.500.000
ICO sırasında token başına fiyat: 0,62 ABD doları
Toplam ICO geliri: 24.800.000 ABD Doları

 

 

Takım:

 

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
Website: https://blockshipping.io
Whitepapper: https://www.blockshipping.io/wp-content/uploads/2018/02/Blockshipping_GSCP_ICO_White_Paper_public.pdf
Telegram: https://t.me/blockshipping/
Twitter: https://twitter.com/Blockshipping
Facebook: https://www.facebook.com/blockshipping/
ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3502572.0
My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703