Cibus; Blockchain tabanlı gıda ekosistemi

Giriş:

Günümüzde gittikçe çoğalan sayıdaki insan gıda ve besin takviyelerinin varlığını önermektedir. İnsanlar ihtiyaçlarına göre besleyici bir besin kaynağı arıyor ve doğrudan besin maddesi tedarikçileri tarafından sağlanan beslenme bilgileri bölümüne bakıyorlar. Bununla birlikte, topluluk tarafından bu beslenme değeri bilgisini bulma konusunda karşılaşılan birçok sorun, bazen tedarikçiler mevcut bilgilere uygun olarak besin değeri hakkında bilgi içermemesinden kaynaklanmaktadır. Beslenme veya besin takviyelerinde bulunan besin değeri hakkındaki bilgilerin şeffaflığının, tüketiciler tarafından ihtiyaçları için gerekli olduğu bilinmektedir.

CIBUS, kullanıcılarına, düşük maliyetle kalite, şeffaflık, güvenilirlik, verimlilik, güvenlik ve eksiksiz izlenebilirlik sağlamak için gıda ve gıda takviyeleri ürünlerini takip etmeleri ve işlem yapmalarında yardımcı olmayı planlıyor. CIBUS, gelecekte yiyecekleri nasıl kullanacağımız ve değiştireceğimiz B2C ve B2B ekosistemi için bir uç nokta-sonu yaratacaktır. İşlem çok basittir; tüm işlemler yalnızca CIBUS tokenları ile yapılır. Çiftliğin tüketiciye kadar olan döngüsü çevrimiçi olarak her parti için görülebilir. Bu, tüketiciye güven duygusunun yanı sıra tüccarlara yönelik hizmetleriyle ilgili geribildirim almak için daha iyi bir fırsat yaratmaya yardımcı olacaktır.

Cibus nedir?

CIBUS ağı, şeffaflığın kökenini, kalitesini ve yerine getirilmesini sağlayan gıda ve sağlık takviyeleri üzerinde odaklanan bir blockchain tabanlı ekosistemdir. CIBUS tüketiciler ve tüccarlar arasında güven yaratılmasına yardımcı olacak bir çevrimiçi platformdur. CIBUS platformunun kökeni, gıda, satıcı veya tüccar üreticilerini önleme teknolojisine dayanan işlevsel, etkileşimli ve karşılıklı yarar sağlayan bir platforma getirmek ve tüm ilgili taraflar tarafından serbestçe erişilebilen dağıtılmış bir defterin içinde güvenilir veriler kullanarak şeffaflığı sağlamaktır. Böylece, hem işletme sahipleri hem de tüketiciler ilgilendikleri gıda ürünleriyle ilgili mümkün olan en iyi şeffaflık, orijinallik ve güvenilirlikten yararlanabilirler. CIBUS bloğunda saklanan üretim ve dağıtım kayıtları değiştirilemez.

Cibus Dünyası:

Cibus World, Cibus Blockchain tarafından desteklenen ve Cibus coin ile yönetilen çok fonksiyonlu bir platformdur. Bu sanal platform, başarmak için şu amaçları hedeflemektedir;

Blok zinciri kullanarak gıda güvenliği ve şeffaflığın teşvik edilmesi

Doğrudan perakende ticaret ile iş gıda ticaretine kolaylık sağlanması

Bütünsel bir gıda temelli sosyal ağ ve gıda güvenliği bilinci oluşturma

İşlevsellik akıllıca Cibus dünyası Cibus Reklam, Cibus Escrow, Cibus İştirakler ve Cibus lojistik modülleri gibi ticari hizmetleri sunacak; böylece CIBUS World üyeleri, şeffaflık, güven, maliyet etkinliği ve küresel erişime uygun, çok yönlü bir iş çözümünün tadını çıkarmaya başlayacaktır.

Cibus World benzersizdir:

CIBUS, gıda ve besin takviyeleri tedarik zincirinde optimum şeffaflığı entegre etmek ve izlenebilirlik kullanarak gıda güvenliğini artırmak için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır.

Cibus World üyeliği, gıda üreticileri ve tüketiciler için fayda sağlayacaktır. Son tüketiciler, mobil uygulama ve web sitelerinde erişilebilen, blok zincirde depolanan gıda orijinalliği bilgilerine erişebilir; böylece, alıcılar yiyecek eki satın almadan önce bilinçli seçimler yapabilir.

CIBUS World, gıda ve besin takviyeleri için bir e-ticaret platformu sunarak aracı ekonomilerin katılımını azaltacaktır. Bu; tesis ve işletmelerle son tüketicilerin yanı sıra bir işletmenin diğer işletmeyle doğrudan ticaretine izin verecektir.

CIBUS World, işlem ücreti, dijital reklamcılık ve emanet hizmetleri kazanacak ve teşvik edilmiş sosyal ağ platformu olan Cibus Social’ten satıcılara kullanıcı analizi verisi sağlayacak.

CIBUS, gıda ve ilgili sanayi dallarında endüstri bilinci ve tecrübesine sahip olan gıda bilimcileri tarafından blok zincir teknolojisi uzmanlarıyla birlikte tasarlanmıştır.

Küresel Gıda Ekosistemi Nasıl İşler?

CIBUS’tan işlenmiş bir peynir satın aldığımızı, ve bunu yaparken CIBUS ile nasıl yarar sağlayabileceğimizi örneklendirelim:

Öncelikle, bir satıcı seçmenize yardımcı olacak ve her satıcı hakkında dürüst değerlendirmelere ve incelemelere sahip olursunuz.
Satıcıyı kararlaştırdıktan sonra, satıcının hammaddesinin kaynağı ile ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz.
Satıcıdan memnun kalırsanız CIBUS tokenları yoluyla ödeme yaparak sipariş verebilirsiniz ve ürün sevk edilmeye hazırdır.
Çiftlikten gönderildikten sonra ara pazara varacak ve evdeki tüm ayrıntıları takip edebileceksiniz.
Ürün evinize ulaştığında ve ödemenizin ileriye taşınacağını onaylayacaksınız. İşlemin tamamı saydam, basit ve son derece etkilidir.

CIBUS’un Vizyonu:

Global tedarik zincirleri günümüzde son derece etkilidir ancak birçok açıdan şeffaf olmayan, hileli faaliyetler, modası geçmiş stoklar vb. ile doludur. Ayrıca, modası geçmiş tekniklere veya manüel prosedürlere güvenmek, imalatçılar ve tüccarlar arasında çeşitli yollarla tüketiciler arasında istenmeyen boşluk yaratmaktadır. Verileri güvenli ve desantralize şebekelerde kaydetmek ve iletmek için güvenli bir yol olarak kullanılabilecek olan Blockchain teknolojisi şimdi bu zincirleri geliştirmek için umut vadeden bir yol olarak sayılmıştır.

CIBUS’u diğer benzer projelerden ayrı tutan yönü, CIBUS’un en kaliteli gelişmiş ve sezgisel sensörler ile, üreticiden son kullanıcıya geçtikten sonra sürekli olarak verileri izleyip bloke zincirine gönderebilmesidir.

CIBUS potansiyel bir pazar yaratma eşiğinde. Bu sistemin iş akışında en önemli faktörü tam şeffaflık ve inançtır. Ana odak, pazar konularına hitap eden, maliyetleri düşürebilen ve verimliliği artıracak bir ekosistem geliştirmek olacaktır.

CIBUS ayrıca, farklı tedarik zinciri ayarlarında kullanılabilecek esnekliğe sahip bir blok zincir merkezli prosedür oluşturuyor. CIBUS protokolü Ethereum tabanlı olup akıcı sözleşmeler yazabilir, bunun sonucunda verimlilik artışı ve şeffaflık ve tüm zincirin sorumluluğunu üstlenir.

CIBUS Platformunda yalnızca zincirdeki her bir öğe ile ilişkili olarak kullanılacak olan yeni bir şifreleme tokenı olan CIBUS tokenı oluşturulacaktır. Diğer şeylerin yanında, gıda maddesi tüketicilere doğru ilerledikçe veriyi tutar ve ayrıca paydaşlar için teşvikler sunar. CIBUS tokenı denklemin merkezi kısmı olması bekleniyor.

CIBUS, kilitli ve egemen bir tedarik zincirini kolaylaştırmayı, gelişmiş bir dağıtım prosedürü geliştirmeyi ve tüketicilerin, satın alınan ürünlerin nereden geldiğini ve içerdiği içerikleri kolaylıkla görmelerini istiyor.

CIBUS şifrelenmiş bir ekosistemdir. Kullanıcılar ve ağ düğümleri arasındaki doğrudan ilişkileri olan CIBUS tokenı ekonomisi ile çalıştırılır. CIBUS ekosistemine katkıda bulunmak, daha şeffaf, makul ve güvenilir tedarik zinciri veya daha iyi gıda güvenliği demektir.

CIBUS’un Misyonu:

Tüketici ve çiftçi ilgi ve güvenin mümkün olduğunca sürdürülebilmesi için, küresel gıda tedarik zincirlerini ve bunlarla ilgili pazarları şeffaf hale getirir. CIBUS’un amacı yiyecek üreten enerjiyi veren çiftçilere ve tabii ki masalarında kaliteli yiyecek hakkı olan tüketicileri ödüllendirmektir.
Sonuçta, tüm paydaşlar doğrulanabilir gıda kalitesi için geliştirilmiş genel değer önermesinden yararlanabilirler. Ayrıca, kaliteli gıda ürünleri arayan perakendeciler, tüketicilerin tek başına kontrol edebilecekleri yemeklerinin kaynağını ve üstünlüğünü izleyebilir hatta gösterebilir. Hükümet, blok zincirinde belgelendirilen kayıtları ve yöntemleri inceleyerek gıda endüstrisinin standartlara ve değerlere uygunluğunu sağlayacaktır.
Buna ek olarak, Akıllı sözleşmeler çeşitli taraflar arasında ticari ilişkiler kurabilir ve tedarikçilerin ve alıcıların muadillerinin durumuna veya ödeme gücüne herhangi bir stres çekmeden MOU’ya girmesine izin vererek riskleri ve ticaretteki uyuşmazlıkları hafifletebilir.

CIBUS’tan satın alma avantajları

CIBUS’un en büyük avantajı, tüketiciler ve üreticiler arasında doğrudan iletişim olanağı sağlamasıdır. Bu, gıda ile ilgili yayınlar ve incelemeler için büyük ve ilgili bir platform sağlayacaktır. Müşteri incelemeleri izlenmeye devam edilecek ve sürekli kötü eleştiriler durumunda satıcılar, hizmetlerle ilgili kaliteyi veya diğer hataları düzeltmek için uyarılacaktır.
Platformda gereksiz reklam ve promosyonlar yerine yalnızca alakalı reklamlar ve satın alma geçmişi vb. temelli bilgiler bulunmaktadır.

Satıcılar sağladığı faydalar:

Hızlı ve detaylı müşteri geribildirimi
Doğrudan tüketicilere pazarlama ve tanıtım
Markalar üzerinde tam kontrol imajı
Müşterilere ulaşmak için daha düşük maliyet
Ölçeklenebilir verilerin birlikte çalışabilirliği

Alıclara sağladığı faydalar:

Gıda ve besin takviyelerinde şeffaflık
Güvenilir blok zincirindeki gıda ekosistemi
Daha ucuz fiyata yüksek kalite
Satıcılarla doğrudan etkileşim kurma
Sosyal kanıtlar için ödüller
Gıda ve Besin Takviyelerinde B2B ve B2C Ekosistemi
Cibus, Blockchain’e göre izlenebilirlik ve şeffaflık sunar
Alıcılar ve Satıcılar arasında güvenilir ticaret
Sınır ötesi ticareti kolaylaştıracak çeşitli akıllı sözleşmeler
CIBUS tokenı, ticaret, emanet, ücret ve sadakat ödüllerini kolaylaştırır
Ekosistem içindeki katılımcılar arasındaki verilerin birlikte çalışabilirliği
Gıda işinde daha düşük maliyetle güven, performans ve ölçeklenebilirlik

Token Bilgisi ve ICO:

CIBUS tokenları, CIBUS Ekosisteminde işlem aracıdır. CIBUS Trace ve diğer temel fonksiyonlara erişim sağlar. CIBUS token ücret karşılığı, sevk bonusu, ödül programı, teşvikler ve diğer ödüllendirme ödemelerinin aracıdır.

Fiyat: 1 ETH = 1000 CBT

Token ismi: CIBUS

Sembol: CBT

CIBUS token miktarı: 100.000.000

Ödeme yöntemleri: BTC, ETH, LTC, DASH

Soft Cap — 5.000.000 CBT

Hard Cap — 40.000.000 CBT

Ön TGE: 28 Şubat 2018

ICO Token Satışı :  28 Şubat 2018–28 Mart 2018

Minimum Alışveriş -: 10 CBT

Bonuslar:

  1. hafta %20-% 30 arası 2. hafta %16-% 20 arası
  2. hafta %12 -% 16 arası 4. hafta %8 – % 12 arası

Yol haritası:

Takım:

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Web sitesi: https://www.cibus.world/

Whitepaper: https://www.cibus.world/documents/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2713416.new#new

Facebook: https://facebook.com/cibus-1812771722347122/

Twitter: https://twitter.com/cibusworld

Telegram: https://t.me/joinchat/HJRWEA46ubc7gFRBbwny1Q

My Bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703