Cryptyk; Hibrid Blokzincir Bazlı Siber güvenlik ve depolama platformu

Dosyalarınızı iCloud gibi bir bulut deposunda saklamadan önce hep düşündünüz değil mi? “Dosyalarım çalınabilir ve sızdırılabilir mi? veya çalınma teşebbüslerinde savunmasız mıyım?”. Aslında, Yahoo, Uber ve eBay, milyonlarca kullanıcının verilerini tehlikeye atan hacklerin kurbanı olmuştur. Burada CRYPTYK devreye giriyor ve bu sorunlara güçlü çözüm önerileriyle geliyor.

Güvenlik, hayattaki ve iş dünyasındaki insanlar için temel sorunlardan biridir. Birçok şey, iş hayatı için bir tehdit oluşturmaktadır. Blockchain teknolojisi birçok işletmede temel teknolojik değişiklikleri katalize etmiştir. Araştırma ve geliştirme şu anda iş ve sanayinin geleceği için blockchain teknolojisinin büyük bir bölümünü sunuyor. Birçok yeni girişim zaten blockchain teknolojisine dayalı bir siber güvenlik çözümü yaratmaya çalışıyor. Bulut depolama ve veri depolama işletmeler için en son çözümdür. Veri gizliliğini ve sistem güvenliğini sağlamak için bulut depolama için güvenlik çözümleri de gereklidir.

CRYPTYK Hibrid Blockchain Teknolojisini kullanarak bulut depolamadaki siber güvenlik sorunlarını çözmeyi planlıyor. CRYPTYK, işletmelere en güvenli bulut depolama hizmetini sunmayı amaçlamaktadır. Çalınsa bile teknolojileri ve çalınan verileri bilgisayar korsanlarının işine yaramaz hale getirilmesini sağlayabilir.

Hybrid Blockchain Teknolojisi nasıl çalışıyor?

CRYPTYK iki tamamlayıcı merkezi olmayan platformdan oluşur.
1. VAULT : Şifrelemeli merkezi olmayan çoklu bulut depolama. Dosyalarınızı VAULT’a yüklediğinizde, her dosya önce şifrelenir, 5 farklı parçaya bölünür, tekrar şifrelenir ve ardından farklı sağlayıcılar tarafından 5 farklı bulut deposunda ayrı olarak depolanır. Bu şekilde depolama dosyalarının güvenlik düzeyini hayal edebilirsiniz. Bir bilgisayar korsanı, büyük bulut sağlayıcılarının sistemine girmeli, şifrelenmiş parçaları çözmeli ve orijinal dosyaları yeniden oluşturmalıdır.
2. SENTRY: Blockchain denetim platformu. Blockchain’in değişmezliğini kullanarak, SENTRY tüm kullanıcı erişimini ve tüm dosya paylaşım etkinliklerini izleyebilir. Ayrıca, SENTRY, üçüncü taraf yazılım ürünlerine entegre edilebilen açık kaynaklı bir platformdur.

CRYPTYK, siber güvenlik ile ilişkili maliyetleri azaltarak, kullanım kolaylığı ve bulut depolama rahatlığını kullanan kurumsal kullanıcıları ve küçük işletmeleri hedefliyor. CRYPTYK, blockchain ekosistemindeki rakiplerine kıyasla, kullanıcılarına geleneksel bulut depolama hizmetleriyle (200 milisaniye) karşılaştırılabilecek düşük gecikme süresi sağlayabileceğini iddia ediyor. Hibrid teknolojinin dahil edilmesiyle blockchain platformu, bulut depolama ile ilgili riskleri ortadan kaldırıyor. Hibrid çözüm platform için CRYPTYK tokenları ile güvenli bir bulut ve depolama ekosistemi kuracaktır.

Token Bilgileri ve ICO:

Cryptyk tokeni (CTK) , Cryptyk platformuna güç sağlamak için likit olacak olan ERC-20 yardımcı programıdır. Şirketler Cryptyk tarafından sunulan hizmetleri kullanmak için CTK tokenlarla ödeme yapacaklardır. Öte yandan, CTK’lar, üçüncü taraf yazılım entegrasyonu için API geliştiren açık kaynaklı geliştiricilere karşı ödüllendirilecek. Daha fazla şirketin Cryptyk’in çözümünü benimsemesiyle CTK tokenlerinin değeri artacaktır. Ayrıca piyasa durumuna bakılmaksızın CTK’nın değerinin Cryptyk’in geliri ile doğrudan büyüyeceği belirtilmektedir.

Token sembolü: CTK

Platform: Ethereum

Türü: ERC 20

PreICO fiyatı: 1 CTK = 0.10 USD

ICO fiyatı: 1 CTK = 0.125 USD

Bonus: Ön Satışın ilk haftasında% 10 bonus Kamu Satışının ikinci haftasında% 10 bonus Kamu Satışının ikinci haftasında% 5 bonus

Satlık token miktarı: 250.000.000

Kabul edilen para birimleri: ETH, BTC, USD

ICO’da dağıtılacak token yüzdesi:% 33

Softcap: 3.000.000 USD

Hardcap: 28.000.000 USD

Takım :

Cryptyk kesinlikle çok güçlü bir takım ve en güvenli merkezi olmayan bulut depolama platformunu geliştireceklerine inanıyorum.CEO’su Dr. Adam Weigold, birçok projede başarılı işler çıkaran bir seri girişimcidir. CTO, Raghunadha Kotha, beyaz şapka hacker ve daha önce Silikon Vadisi Bankası’nda Bilgi Güvenliği Müdürü idi. Ayrıca Morgan Stanley Hong Kong’un eski Genel Müdürü olan Jen Peng de var.

Yol Haritası:

Sonuç Olarak:

Cryptyk’in en umut verici projeden biri olduğunu düşünüyorum. Platform hazır olduğunda CTK’ların büyümesini ve gelir elde ettiğini görebilirsiniz. Cryptyk, bulut depolama güvenliği konusunda çok ciddi bir sorunu çözüyor.Hibrid blockchain teknolojisi, bulut için tüm büyük güvenlik tehditlerine karşı dayanıklıdır. Platform güçlü takım ve danışmanlar tarafından kurulmuştur. Tamamen test edilmiş bir prototip platformu zaten var ve 40 hacker ve 40 müşteri tarafından onaylandı.Toplam tokenların sadece % 33,3’ü satılık ve softcape ulaşıldı,hardcap yapma ihtimali yüksek. O yüzden hardcap yapmadan yatırım fırsatını kaçırmamak gerekli.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Website: https://www.cryptyk.io/

Whitepaper (Business): https://www.cryptyk.io/files/Cryptyk-Business-White-Paper.pdf

Whitepaper (Technology): https://www.cryptyk.io/files/Cryptyk-Technology-White-Paper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2837930.0

Facebook: https://www.facebook.com/cryptyk/

Twitter: https://twitter.com/TeamCryptyk

Telegram: https://t.me/cryptyk

Discord: https://discordapp.com/invite/s2mzTRP

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCav90bkU5jx7_oeH12YS2Lw

My Bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703