CUBE CHAIN; Yükseltilmiş Blockchain

Blockchain son zamanlarda artan bitcoin ve diğer kriptoparaların kullanımı nedeniyle çok popüler olmuştur.Cube Chain’i anlamak için öncelikle blockchainin ne olduğunu ve şu anda karşılaştığı problemleri anlamak gerekir.

Blockchain desantralize bir sistemdir ve interneti yeniden tanımlamıştır. Blockchain, merkezi otorite olmadan çalışan ve nod anlaşmasını kullanmak için tasarlanmış bir sistemdir. İşlemlerin bloklarla bir araya getirildiği şekilde çalışır, her blok belirli bir miktarda işlem içerir ve önceki bloklara bağlıdır. Blok zincir, mevcut veri tabanına göre daha işlevseldir ve blok zincirde saklanan veriler geri dönüşsüzdür.

İşlevlerini yerine getirmesine ve çok kullanılışlı olmasına rağmen, blockchainin de bazı teknik sınırlamaları vardır. Bu da Cube Chain ile aşılacaktır.Blockchainin popülaritesinin ardındaki neden P2P ağındaki işlem kayıtlarının, merkezi bir otorite gerektirmeden ortak olarak kaydedilip yönetilebilmesidir. Ancak blockchainin popülaritesi ve tıkanması nedeniyle, bu teknolojinin zayıflıklarını veya dezavantajlarını tamamlamak veya düzeltmek için birçok çaba sarf edilmiştir. Bilinen iki zayıf nokta güvenlik ve hızdır. Günümüzde, bir blockchaindeki işlemler saatlerce olmasa bile birkaç dakika sürebilir. Bu da artan işlem hacminden kaynaklanmaktadır.

Cube Chain, blok zincirinin zayıf yönlerinin üstesinden gelmek için geliştirilmiştir. Sadece bir bloğu diğerine bağlamakla kalmaz, 27 bloğu birleştirir ve bunları tek bir küp haline getirir.

Cube Chain, bir blok yerine bir küp konsepti ile veri tabanının işlevsel elemanlarını genişletmek için yan işlem ve fonksiyonel blokların bir kombinasyonu olabilir. Bu nedenle, Cube Chain’nin gelişimi, gelişmiş blok-zincir kaynak teknolojisinin şifrelenmiş para birimi vermesini gerektiren çeşitli çevrimiçi hizmetleri gösterecektir.

 

Cube Chain özellikleri:
Cube Chain’in aşağıa bahsedilen özellikleri daha hızlı veri işleme, veri arama ve düzenleme, şifreleme anahtarlarını kullanarak verileri güvenli bir şekilde işleme ve çok daha fazlası için yardımcı olur.

Cubing: 27 bloğu bir kübe toplayan küp yapım teknolojisidir. İşlemin kitabını kaydeden 24 blok ve aynı zamanda küp işlemiyle oluşan 3 özel blok bir araya getirilerek bir küp oluşturulur.

Veri bloğu oluşturulduğu anda, küp devam eder ve oluşturulan küp başka bir karma değer yaratır. Sonradan yazılan tüm kitaplar bir küp oluşturmaya devam edecek ve karma değeri ile küp arasında bağlanacaktır. Bu, bloklar bağlandığında, mevcut blockchain’den çok daha güçlü şifreleme teknolojisine sahip olacaktır.

Cubing, indeks bloğu, istatistik bloğu ve emanet bloğu olarak bilinen özel blokların oluşturulmasına yol açar.

İndex Bloğu: Verileri bir bakışta organize etmenize ve aramanıza yardımcı olur, böylece belirli bir işlemi, elektronik cüzdan listesini hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

İstatistiksel Blok: Tüm verilerin istatistiksel değeri amaca göre sıralanabilir ve kullanışlı istatistiksel verilerin servisi işlenebilir.

Emanet Bloğu: Onaylanmış şifreleme anahtarlarını kullanarak gönderenlerin ve alıcıların yetkilendirme sürecini güvenli bir şekilde ayarlar. Aracılar olmadan işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

POH (Proof of Hybrid) 
Cube Chain’ın temel madencilik yöntemi, POW’a katılan düğümlere coin ödemesidir. Ancak, şebeke kaynaklarına bağlı aşırı güç tüketimi ve POW’un aşırı ısınma rekabeti sorununu çözmek için, POS tazminat yöntemini birleştiren POH yöntemi benimsenmiştir.

 

Token detayları:

Coin ismi: Cube Chain

Token sembolü: QUB

Toplam Token sayısı: 12.000.000.000 token

Fiyatı: 1 ETH=8000 QUB

Küp Üretimi Döngüsü: 180 sn

İşlem Hızı: Saniyede 100 kez

Kitle Fonlaması Tutarı: 300 milyon (toplamın % 2,5’i)

 

Takım:

 

Cube Chain hepimizin beklediği yenilikçi bir teknolojidir. Siz de bu teknoloji devriminin bir parçası olmak için ICO’ya katılın!

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website : http://cubechain.info/

Twitter: https://twitter.com/cube_chain

Facebook: https://www.facebook.com/cubechain

Telegram: https://t.me/cubechain

Bounty: https://bountyhive.io/browse/Cube%20Chain

Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703