Dbrain: Yapay Zeka Uygulaması oluşturmak için blockchain platformu

Teknoloji hala gün yüzüne çıkmamış ve henüz keşfedilmemiş ürünler ve yeniliklerin keşfiyle çok hızlı bir şekilde büyüyor. Yapay zeka (AI) önümüzdeki yıllarda çok etkin bir rol üstlenecek ve geleceğin teknolojisi olacaktır. Teknolojideki bu yükselme, insanın sınırlarını zorlaması ve yatırım yapmak için Dbrain büyük bir fırsat.

Dbrain, blockchain teknolojisine uygulanan yapay zekanın (AI) ulaşabileceği en üst seviyedir ve AI uygulamaları oluşturmak için bir platformdur.
Dbrain proje platformu; makinenin öğrenilmesini sağlayan veri toplamayı içermektedir. Bu çok pahalıdır ve bu nedenle Dbrain, kullanıcılarına veri toplama karşılığında token alma imkanı sunmaktadır.

Yapay Zeka, bilgisayarların insanlar gibi davranışlar sergilemesini, özellikle de bizim gibi düşünme, öğrenme ve tepki verme yeteneği sağlar. AI bir zamanlar bilim kurgu filmlerinde akla gelebilecek bir şeydi, ancak son yıllarda giderek daha da gerçeğe dönüştü.

AI’nın illa ki robotlarla ilişkilendirilmesi gerekmez; bir dizi IT sistemi içinde bir araç olarak da kullanılabilir. AI’nın amacı; yapay zekayı yani makinenin zihinsel yeteneğini işlevsel olarak bir insanla eşit noktaya getirmektir.

Dbrain Nedir

Dbrain, birçok veri bilimcisi için verileri gerçek dünyadaki AI çözümlerine dönüştüren basit bir araç sunar. Canlı saha çalışanları, veri etiketleme ve doğrulama ile ilgili basit görevleri yerine getirmekle ödüllendirilir. Veri bilimcileri AI uygulamalarını eğitmek için ortaya çıkan veri kümesini kullanabilirler.

Dbrain nasıl çalışır?

Dbrain tüm tarafları birbirine bağlar ve AI uygulaması geliştirme ve konuşlandırmanın tüm aşamalarını yapay zekayı demokratikleştiren tek bir ürüne sorunsuz bir şekilde entegre eder.

Dbrain ekibi, kullanıcıların blok tasarımıyla görüntü etiketleme ve veri doğrulamasında basit görevler üstünde para kazanabileceği bir web ve telgraf bot geliştirdiler.

Dbrain Coin (DBR), veri kullanımı, AI kullanımı ve platformdaki uygulaması için ödeme yapmak ya da almak üzere kullanılan iç para birimidir. Kullanıcılar görüntü etiketleme ve veri doğrulama ile ilgili basit görevleri yerine getirirken anında Dbraincoins (DBR) kazanabileceklerdir. İnsanlar yapay zeka eğitmenleri olacak ve bunu yapmak için DBR kazanacaklar.

Dbrain projesi, Spock ve Picard adı verilen iki protokolden oluşuyor;

Spock protokolü, etiketleme kalitesini doğrular, mümkün kılan kesin doğruluğu sağlar. Picard, özel ve gizli verilerin güvenliğini ve gelecekteki verilerin sahip olacağı gelirleri güvence altına alır.

Proje, Nesne Algılama, Segmentasyon, Yüz tanıma, Sınıflandırma, Konuşma tanıma, Poz tahmini ve keyfi ikili veri analizi üzerine geçen uygulama örneklerini büyütmeyi hedefliyor.

Bankasız kişiler için yeni iş imkanı

‘Dbrain, bankasız insanlara kendi sınırlarını yükseltme ve sınır ötesi erişim olanağı nedeniyle küresel finans sisteminin bir parçası haline gelme fırsatı verir.’

İnternete erişimi olan fakat bankasız olan yaklaşık 2 milyar kişi düşünülecek olursa proje çok uygundur. Herkesin bildiği gibi, bir projenin değeri popülerliği ile de bağlantılıdır. Bununla para kazanabilen büyük potansiyel kullanıcılar, projenin uzun ömürlü olmasını ve gelecekteki yatırımları garanti eder. Dbrain ekibinin tahmini, tek bir kullanıcı platformda saatte 3 $ ‘a kadar kazanabilir. Eğer gelişmekte olan ülkelerin % 43’ünün günde 5 $ ile yaşayabildiğini düşünürsek, Dbrain’in ne kadar fazla iş olanağı sağladığını görebiliriz.

Takım:

Dbrain ekibi güvenilir ve tecrübeli olmasıyla ön plana çıkıyor. Çekirdek ekip ve danışmanların; iş geliştirme ve yürütme, AI, DL ve ölçeklenebilir hesaplama çözümlerinde kanıtlanmış bir sicili ve uzmanlığı vardır.



Gelecekteki veri bilimcileri, en iyi çözümleri üretmek için sonuç veri setleriyle AI uygulamalarını eğitmek için Dbrain AI teknolojisini kullanacaklar. Dbrain, güvenlik ve kalite ile risk almadan güvenilir veri kümeleri oluşturduğundan tüm AI şirketleri için cazip bir teklif olabilir. Dbrain ekibi, Silikon Vadisi’ndeki blok zincir konusunda düzenlenen en büyük ICO Zirvesi Yarışması’nda 2’nci oldu. Dbrain, AI kullanarak çalışanların saygınlığını artırmak için Chronobank ile ortaklık kuruyor. Siz de Dbrain’e yatırım yaparak bu başarılı projeye destek verin

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Web sitesi: https://dbrain.io/

Facebook: https://www.facebook.com/dbrainio

Twitter: https://twitter.com/dbrainio

Telegram: https://t.me/joinchat/BSBzPk1gyw5grXyvBslXdg

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013840.0

Bounty: bountyhive.io/join/Dbrain

bountyhive ref link : https://bountyhive.io/join/Dbrain

My bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703