DRIFE; Rotanızı Drife ile belirleyin

DRIFE, blockchain tarafından desteklenen, merkezi olmayan bir navigasyon platformudur .Platform, sürücüleri, taşıtları ve topluluk geliştiricilerini içerir. DRIFE mevcut iş modellerinden farklı bir platform oluşturmayı ve işlemlerde yer alan şirketlerin aracılarını kaldırmayı planlamaktadır. Seyahat platformu yolcu taşımacılığı sektörü için yeni bir paradigma oluşturdu. Bu iş için de, merkezi olmayan bir sürüş ekonomisinin tüm özelliklerini ifade eden ilk platformdur. Blockchain teknolojisinin gücü ile DRIFE platformu, günümüzün merkezi iş modellerinden ortaya çıkan sorunları çözen ve platformlara yeni bir çözüm getirmeye çalışmaktadır.

On yıldan daha az bir sürede, 1.600’den fazla kripto para birimi platformu, blockchain teknolojisini kullanmaktadır. Bununla birlikte, bu projelerin % 90’ından fazlası pratik uygulamalar veya yardımcı programlara sahip değildir. Çoğu, daha verimli bir sistemin gücünü kullanan alt zincirler veya yan zincirler olarak oluşturulur. Blockchainin sağladığı fırsatlara rağmen, bu platformların çoğunun benimsenmesi hala çok uzak.

Sorun
Paylaşılan herhangi bir organizasyonun ana hedefi uzun vadeli sadık müşteriler yaratmaktır. Ama şu andaki platformdaki fiyatlar yüksek ve yüzde 25’i taksi hizmetlerinden komisyon alınmakta. Dolayısıyla yolcular ve sürücüler alternatifler arıyorlar. Mevcut taksi toplayıcı firmaların yerinde merkezi bir sistemi var. Bu firmalar, mümkün olan en iyi eşleşmeyi bulmak için tescilli algoritmalarla beslenen Commuters ve sürücülerden aktif olarak veri toplar. Bu model, daha fazla pazara giren firmalar ve uygun fiyatlı müşteriler alan müşterilerle son derece iyi çalıştı. Buna karşılık, bu modeller dünya çapında yüksek değerli özel olarak tutulan şirketler yaratmada yardımcı oldu.

Bu altyapı türüyle ilgili birçok sorun var; komisyon ücretleri, veri ihlali ve merkezi bir otoriteye yüksek düzeyde hükümet denetimi gibi. Şu anda, her coğrafyada faaliyet gösteren birkaç büyük şirket var. Bunların çabalarının en önemli sebebi, gelecekte fiyat ve komisyonları yönetebilecekleri bir tekel piyasası yaratmaktır.

DRIFE’nin Çözümü:
DRIFE blockchain teknolojisini kullanarak, işlem tarife şeffaflığını ve tüm tarife ödeme ayrıntılarına erişmek için kullanıcı dostu bir arayüzle piyasaya girdi. Ulaşım veya taksi endüstrisinde Blockchain teknolojisinin uygulanması, uzun süredir devam eden bir evrimin devamıdır. Her şey, güvenlik kurmak için akıllı sözleşmeler kullanarak dApps aracılığıyla işlenir ve her işlem blok zincirinin bir parçası haline gelir yani hiçbir kayıt değiştirilemez. Desantralizasyon, odağı merkezi bir otoriteden sürücü ortaklarına kaydırmayı amaçlamaktadır. Blockchain teknolojisinin gücü ile DRIFE platformu, sürüş paylaşma senaryosuna yeni bir paradigma getirmeye ve mevcut merkezi iş modelinden ortaya çıkan sorunların sınırlarını çözmeye çalışmaktadır. Platformun büyümesi sadece DRIFE’nin amacına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda sürücü geliri, binici ücretleri, siber güvenlik ve şeffaf yönetim gibi tüm paydaşlara sağlanan genel değeri de arttırır. https://www.drife.one/

Özellikleri:

  • Komisyon Yoktur: DRIFE, mevcut komisyon temelli platformlardan yeni bir ekonomik modele sahip merkezi olmayan bir ağa kaydırmayı amaçlamaktadır.
  • Sosyal Platformu Teşvik Etme: DRIFE, ağ kullanıcılarının sosyal etkileşim ve ağ oluşturma yoluyla platformun iyileştirilmesine katkıda bulunmaları için ek teşvikler sağlar.
  • Yönetim: DRIFE, ağ katılımcılarının platform için finansal ve operasyonel karar verme süreçlerine yönelik demokratik katılımına inanmaktadır.
  • Güvenlik: DRIFE, taşıtın güvenliğini değerlendirir ve sürücülerin hizmetine girmeden önce ve servis esnasında birden fazla güvenlik kontrolü gerçekleştirmeye çalışır. DRIFE ayrıca yardım istemek için topluluk içinde Acil yardım sinyalleri yayınlamak için altyapı sağlar.

Token Bilgileri ve ICO:

DRIFE Tokeni (DRF) EOS blok zincirinde düzenlenecek, depolanacak ve hem sürücü hem de yolcuyla platformda kullanılacaktır. Tokenlerin kullanılması, kullanım kolaylığına izin verecek ve ayrıca DRIFE platformunu kullananlara ekstra değer katacaktır. Platformda sürüş ödemelerini, sadakat ödüllerini ve erişim fonksiyonlarını yürütmek için kullanılacaktır.

Blockchain türü: EOS

Token simgesi: DRF

Toplam arz: 325 Milyon DRF tokeni

Satıştaki token sayısı: 162.500.000

Soft cap: 32.5 Milyon DRF

Hard cap: 162.5 Milyon DRF

Ödeme için kabul edilen para birimleri: BTC, ETH

Token fiyatı: 0.25 ABD doları

Takım:

Firdosh Şeyh ve Surya Ranjith tarafından kurulan, büyüyen ve gelişen yetenekli ekip web sayfasından görülebilir: https://www.drife.one/

DRIFE ekibinin tüm üyeleri başarılı ve benzersiz bir sistem inşa etmek için gerekli deneyim ve becerileresahiptir. Ayrıca kendi alanlarında iyi bilinen ve çok fazla uzmanlığa sahip harika danışmanları da vardır. Başlangıçta DRIFE hizmetlerini Singapur, Hindistan ve Londra’da başlatacaklar ve daha sonra dünyanın diğer bölgelerine yayılacaktır.

Yol Haritası:

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Web sitesi: https://www.drife.one/

Whitepaper: https://www.drife.one/wp-content/uploads/2018/10/Drife-Lightpaper.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5027608.0

Facebook: https://www.facebook.com/drife.official/

Twitter: https://twitter.com/Drife_official

Medium: https://medium.com/@drife_official

Telegram: https://t.me/ drife_official

My Bitcointalk Profile (leprakon): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336