eHarvest Hub: Herkes İçin Ucuz ve Erişilebilir Gıda

Araştırmalar ve istatistikler, dünya çapında üretilen gıdaların yaklaşık % 60–70’inin küçük ölçekli çiftçiler tarafından yetiştirildiğini ve taşımacılığın da çoğunu özel kamyon sahipleri tarafından gerçekleştirildiğini ortaya koymuştur. Çiftçiler; kamyon ile teslimatta gecikme, bozulma ve kayıplara yol açan gecikme gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalmaktadır.

Aracı kuruluşlar küçük ölçekli çiftçileri sürekli olarak sömürmekte, çiftçileri maddi zarara uğratmakta ve kamyoncuların yeterli kar elde etmelerini zorlaştırmaktadır. Üretimi hızlandırması beklenen teknolojik yaklaşımın eksikliği, okuma yazma bilmeme, geç farkındalık ve karşılanabilirlik nedeniyle azami kâr elde edilemiyor. Aracılık faaliyetlerinin sonucu olarak da gıda fiyatları artıyor. EharvestHub bu sorunları eleştirel bir şekilde analiz etti ve bir çözüm geliştirdi.

eHarvest Hub, küçük ölçekli çiftçilere eşitlik ve güvence sağlamayı hedefleyen, kâr elde etme, işlem hacmi ve düzenli gıda üretimi açısından rekabeti güçlendiren bir platformdur. Küçük üreticilerin ve bağımsız kamyoncuların karlarını alarak taze ürünlerin satışını ve nakliyesini kontrol eden aracıların hegomonyasına son vermeyi amaçlamaktadır. eHarvest Hub, tüketiciler ve çiftçiler arasında köprü kurar ve toplam tüketim yerine doğrudan bir etkiye sahiptir.

 

 

Çiftçilerin bir aracıya gereksinim duymasının en büyük nedeni, ürünlerini çeşitli bölgelerde yüzlerce market arasında dağıtmasına yardımcı olmaktır. Ulaştırma sorununu çözmek için platform aynı zamanda kamyonculara ürün taşımak için bir ödül sistemi de içeriyor. eHarvest Hub, çiftçilerin ve bakkalların hem kar elde etmelerini azaltarak, hem de gıda fiyatlarını düşürerek küçük ölçekli çiftçileri sınırlandıran aracıların çeşitli faaliyetlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. eHarvest Hub, çiftçilere farkındalık kazandıran araçlarla güç katıyor ve aynı zamanda kamyoncuların işlerini marketlere hızlı bir şekilde ulaştırmasını sağlıyor. Küçük ölçekli çiftçileri, girdi düzeyini arttıracak yeni teknolojinin nasıl kullanılacağı konusunda eğitiyor. Platform, çiftçilerin perakendecilere doğrudan erişmelerine izin veriyor. Aynı zamanda daha ucuza mal alırken, ürünlerini daha yüksek bir fiyata satmalarını da sağlıyor. Böylece aracı kurumlar ve ulaşım aracı ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Blockchain’in hayata geçirilmesi, taze gıda verilerinin tüketicilere ulaşmasını sağlayacaktır. Tüketiciler, bir çiftçiden satın aldığı taze yiyecek için tüm bilgileri görebilecektir.

eHarvest Hub, ilgili kişilerin ve gönüllülerin katıldığı seviyelerde ödül aldıkları kanallar oluşturur. İzlenebilirlik yazılımının oluşturulması, çiftçiye ve marketlere tam otonomi sağlar ve işlerini kontrol eder. Proje kapsamında, katılımcının mahremiyetini ve güvenliğini sağlama amacıyla yapı geliştirilmiştir.

eHarvest Hub gıda tedarik zincirinin kontrolünü tüketiciye geri veriyor. Platform tüketiciler aracılığıyla, yalnızca gıda menşelerinin tam şeffaflığına sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda çiftçi ve kamyoncuya ne kadar ödeme yapılacağını öğrenecekler. Tüketiciler dünyanın herhangi bir yerinden çiftçilere yatırım yapabilecekler.

 

 

Token Bilgileri:

Token, sunulan hizmetlerin ödemeleri, platform içerisindeki reklamlar ve P2P işlemleri için bir araç görevi görür. EHarvest Hub tokenin sembolü EHH’dir. Toplam 125 milyon EHH oluşturulacak. Pre-ICO 12 Haziranda başlayıp 25 Haziranda sona erecek. Bonuslar ise ilk 24 saat %30, ilk hafta %20 ve 2. hafta ise %15 seklinde olacak. Hardcap: $15,000,000 USD olarak belirlenmiştir. Token fiyatı ise 0.30 USD’dir.

 

Takım:

eHarvest Hub Ekibi, çeşitli alanlarında çok deneyimli ve parlak bireylerden oluşakta. Projeyi geliştirmek ve ileriye taşımak için vargüçleriyle çalışıyorlar.

 

Danışmanlar:

 

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://www.ehhico.com/

White paper: http://www.ehhico.com/wp-content/uploads/2018/05/eHarvestHub_White_Paper.pdf

Telegram: https://t.me/eHarvestHub

Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703