Elrond Network; Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu oluşturmaktır.

Merhaba, kripto para severler. Sizlere bugün gelecekte çok sık duyacağınız Elrond projesinden bahsedeceğim. Bence blockchain tarihinin en yeni bölümüne şahit olduğumuzu düşünüyorum. Blockchain mimarisinde temel taşları oluşturan Ethereum gibi bir yazılımla geliyor. Elrond, bugüne kadar blockchain teknolojisini taşıyan Giants’ın üzerinde yükseliyor. Bence Elrond bu dev kripto paraların yanında yakında yerini alacak.

Projenin yol haritasında geleceğe yazılmış çok dikkat çekici bir cümle var. “Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu oluşturmaktır.” Bence tek başına bu cümle bile Elrond projesinin herhangi bir blockchain projesi olmadığını gösteriyor. Microsoft, Google, Intel, NTT DATA, CS&AI gibi önde gelen BT şirketlerinde çalışan 13 yazılım mühendisi ve blockchain uzmanından oluşan bir ekibe sahiptir. Ekip arasında blockchain yazılım çalışmaları için ödül almış olanlar da bulunmaktadır.

Elrond Nedir?

Elrond, yukarıda size sunduğum harika ekip tarafından geliştirilen yepyeni bir blockchain mimarisidir. Ekip, duyduğumuz tüm blockchain protokollerinin ötesinde bir yazılım geliştiriyor. PoW’un çok fazla enerji harcadığı PoS teknolojilerinin aksine, güvenli erişim kanıtı (SPoS) ile ölçeklenebilirliği arttırılmış bir blok zincir mimarisidir. Elrond, merkezi olmayan yapısını SPoS dışında tutar ve güvenlikten ödün vermez. Elrond, giderek artan çeşitli ağ yapılarının entegrasyonunun, blok zinciri projelerinin sağlıklı büyümesi için şart olduğunun bilincindedir. Bu nedenle Elrond, EVM uyumlu olacak ve farklı blok zinciri ağları ile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Elrond ve diğer blokzincir ağları arasındaki kritik farklar;

a. Ethereum ağı ile karşılaştırırsak. Elrond, parçalama yoluyla paralel işlem kullanır. PoW algoritmalarının getirdiği ekstra işlemi ortadan kaldırarak enerji tasarrufu sağlar.

b. Algorand ile karşılaştırırsak Elrond, Algorand’s Consensus Group’un süresini 12 saniyeden 1 saniyenin altına düşürür.

c. Zilliga: Elrond arasındaki fark, POW mekanizmasını ortadan kaldırır. SPO’larla fikir birliğine varıldı.

Bu konuda daha fazla teknik ayrıntı ile sizi sıkmak istemiyorum. Ancak meraklı araştırmacılar için whitepaper’a göz atmanızıöneririm .

Token Detayları:

Total Token Miktarı: 20,000,000,000 ERD

Softcap: $1,900.000

Hardcap: $5,150,000

Toplam satılan token miktarı: 8,800,000,000 ERD

Satılanların yüzdesi (Private + IEO): 44.00%

Takım:

Yol Haritası:

Sonuç:

Elrond projesi oldukça kapsamlıdır. Proje dev bir geliştirme ekibi ile blockchain tarihinde yeni bir sayfa, yeni bir sıçrama oluşturmaya çalışıyor. Elrond, 18 Temmuz’da blockchain geliştiricisi Chainlink ile bir ortaklık ilan etti. Binance, Dex’te listelenmeye başladı. Tüm trade yapan arkadaşlar, bir projenin Binance listelerine girişinin geleceğinin ne kadar parlak olduğunun bir göstergesi olduğunu biliyor. Projeyi derinlemesine incelemek için aşağıdaki bağlantılara bakmayı unutmayın. 

Elrond hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Website: https://elrond.com

Whitepaper: https://www.elrond.network/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf

Announcements: https://t.me/ElrondNetworkAnn

Reddit: https://www.reddit.com/r/elrondnetwork/

Medium: https://medium.com/elrondnetwork

Twitter: https://twitter.com/ElrondNetwork

Facebook: https://facebook.com/ElrondNetwork

My Bitcointalk Profile Link (leprakon): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336