Elrond Network; Saniyede 10.000 işlem

Güvenilir bilgisayarların ölçeklenebilirlik problemi bir üçlem olarak gösterilebilir. Ölçeklenebilirlik üçlemi, her düğümün her hesaplamayı işlediği ve tüm düğümlerin fikir birliğine katıldığı blok zincirlerinde, düğümlerin üçten iki işareti olabileceği iddiasına dayanır: güvenlik, ölçeklenebilirlik ve desantralize yeni blok oluşturma (DBP). Elrond Network, sonunda ağların blok zincir ölçeklenebilirliğinin üçlemini çözebilen ve teknolojinin ekonominin gerçek sektörleriyle etkileşimini artıran bir projedir. Elrond Network’ün temel amacı, mevcut seviyenin ötesine geçen ve uyarlanabilir durum ayrımı ve güvenli işlem onayı (SPoS) kullanarak pratik ölçeklenebilirlik için tasarlanmış yeni bir blok zincir mimarisi oluşturmaktır. Ağlar arası birlikte çalışabilirliğe bağlı bir ekosistemde, Akıllı sözleşme çözümleri, tasarımda birlikte çalışabilirliği sağlamak için EVM uyumlu bir mekanizma sunar. Bu, Elrond Network’ün sürekli büyüyen bir blok zincir ortamında olacağının garantisidir.

Elrond Network, oldukça desantralize bir yapılandırmayı korurken, ölçeklenebilirlik, verimlilik ve güvenlik nedeniyle genel olarak iyileştirme sağlamak için özel olarak tasarlanmış paylaşılan bir blok zincir mimarisinin yeniden düşünülmesidir. Bu hedefe ulaşmak için ekip, daha fazla sayıda düğümü ağa katarken işlem sürecine ölçeklenebilirlik sağlayan yeni bir uyarlanabilir durum ayırma mekanizması uyguladı. Elrond, “Güvenli Alım Kanıtı” olarak adlandırılan yeni bir mekanizma önererek, siber saldırılarının önlenmesi için uygunluğun bir fonksiyonu oldu. Merkezi olmayan uygulamalar sağlamak için Elrond, EVM ve Ewasm ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır, akıllı sözleşmelerin birden çok dilini desteklemektedir.

Elrond, bugüne kadar, ürününü geliştirmede önemli ilerleme kaydetmiştir. Ekip yol haritasına bağlıdır, fon yaratmadan önce sürekli ilerleme ve yatırımcıların neye yatırım yaptıklarını bilmelerini sağlıyorlar. Testnet de başarılı bir şekilde çalışıyor.

Elrond blockchain

Elrond geliştiricilerinin yüksek oranda ölçeklenebilir bir blok zinciri yaratma konusundaki teknik yaklaşımlarına, uyarlamalı sharding denir. Bu teknoloji, üç tür parçanın da paralel işlem nedeniyle performansı artıracak, parçalar içindeki iletişimi artıracak, depolama alanını azaltacak ve sistemin neredeyse doğrusal olarak ölçeklenmesini sağlayacak bir çözümde birleştiriyor.

Mevcut validator kaynaklarına göre, kırık sayısının dinamik modundaki değişikliklere izin verilmesi, yalnızca verim üzerinde değil, tüm ağın verimliliği üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir.

Elrond token (ERD)

Elrond tokenları ( ERD), ana dijital ünite olarak ağ içinde çalışacaktır. Akıllı sözleşmelerin yapılması, DAPP’lerin dağıtılması, ödül doğrulayıcılarının yanı sıra ekosisteme katkıda bulunma primleri için tüm maliyetler ERD servis tokenlerince hesaplanacaktır.

Total Token Miktarı: 20,000,000,000 ERD

Softcap: $1,900.000 

Hardcap: $5,150,000 

Toplam satılan token miktarı: 8,800,000,000 ERD

Satılanların yüzdesi (Private + IEO): 44.00%

Takım:

Yol Haritası:

Sonuç

Takım, tüm blockchain endüstrisini modernize edebilen ve teknolojiyi herkese uygun kılan üstün bir ürün yaratıyor. Projede yüksek nitelikli bir ekip, güvenilir ortaklar ve bitmiş bir ürün var, ancak rakipleri de boş durmuyor, bu yüzden Elrond Network ekibi bunun bilincinde ve rekabet alanında yer alabilmek için çok hızlı hareket ediyor.

Elrond hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Website: https://elrond.com

Whitepaper: https://www.elrond.network/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf

Announcements: https://t.me/ElrondNetworkAnn

Reddit: https://www.reddit.com/r/elrondnetwork/

Medium: https://medium.com/elrondnetwork

Twitter: https://twitter.com/ElrondNetwork

Facebook: https://facebook.com/ElrondNetwork

My Bitcointalk Profile Link (leprakon): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336