Enkronos; Etik Veriye Dayalı Kampanyalar İçin Desantralize Kredi Sistemi

Son zamanlarda gördüğümüz çevrimiçi pazarın hızla artan şekilde büyümesi, devam eden Big Data birikimine neden oldu. Bu bilgiyi kötüye kullandığı bildirilen online platformların ardından, Big Data’nın şeffaf ve etik kullanımı, pazarın artık göz ardı edemeyeceği bir zorluğa dönüştü. Enkronos, sorunu bir blockchain tabanlı uygulama pazarı ile çözebileceğine inanıyor. Blockchain tarafından sağlanan güvenlik ve saydamlığın, Big Data’yı daha güvenilir hale getirdiği düşünülmekte, bu sayede en fazla kullanılmasını engelleyen çeşitli psikolojik ve hukuki bloklar ortadan kaldırılmaktadır.

Enkronos, etik reklam, pazarlama ve veri odaklı kampanyalar ve projeler için tam güvenilir, merkezi olmayan bir kamu hesap veri sistemidir. Bu platform, pazarlama ve promosyonlarda kullanılabilen farklı uygulamaları birleştirir. Platformun hedef gruplarından bazıları finansal hizmetler, sağlık hizmeti sağlayıcıları, üreticiler, kamu sektörü ve güvenlik hizmeti sağlayıcıları ve daha fazlasıdır. Bu, içerik oluşturucuların uygulamalar tarafından toplanan tüm veri kaynaklarını yönetebilecekleri, herkes tarafından kullanılabilen bir platformdur

Enkronos, müşteri verilerini kullanmak için çok çeşitli seçenekler sunacak bir platform oluşturuyor. Enkronos uygulamaları, tüketicilerle etkileşime giren tüm şirketler konseptini merkezileştirmeye odaklanmıştır. Birçok uygulama ve her birinin tüketiciyle nasıl etkileşime gireceği ve karmaşık çözümlerin nasıl bir ortam oluşturacağı konusunda kendine özgü bir yaklaşımı vardır. Enkronos uygulamalarını kullanmak, ENK tokenleri ile mümkün olacaktır. Bu işlemlerin güvenli bir şekilde kaydedilmesini ve izlenmesini sağlayarak, silinme veya değiştirilme şansını ortadan kaldırır. Her çözüm belirli bir problemi çözer, sadece şirketin veya çözüm üreticisinin belirli bir problemine cevap vermekle kalmaz, aynı zamanda bunun için gereken süreyi de en aza indirir.

Enkronos Apps’taki içerik yazarları, paylaşılan bir cloud ortamında bulunan tüm uygulamalardan gelen yorumları takip edebilir. Kolayca yönetilebilen bir panelle, uygulamanın topladığı tüm veri kaynaklarını yönetme becerisine sahiptir. Enkronos Apps, herhangi bir özelliği kaldırmak, sabitlemek, ölçeklemek ve geliştirmek için kolay ve basit bir modüler konsept üzerine inşa edilmiştir. Platformdaki tüm uygulamalar merkezi bir tek oturum açma ortamı (SSO) kullanır. Bu, uygulamada mevcut olabilecek verilerin onaylanması veya yetkilendirilmesi ile ilgili sorunları ortadan kaldırır ve aynı zamanda Enkronos Uygulamaları dünyasındaki tüm uygulamaların kullanımını kolaylaştırır.

 

 

Enkronos Apps’ta kullanılabilen ürünler:

Merkezileştirilmiş kullanıcı veritabanı
Evrensel faturalandırma sistemi
Çoklu yarışma oluşturma kanalları
Dijital biletleme ve geçiş dağıtımı
Kuponlama
E-oylama ve E-demokrasi
IoT geniş alan sensörü izleme
Konum izleme
Artırılmış gerçeklik katılımı
Oyun platformu
E-ticaret ve yönetim

Enkronos App; Android, iOS, Cloud, Google uygulama türlerinde kullanılabilir.

 

Token Bilgileri ve ICO:

Enkronos, platformda farklı amaçlarla kullanılabilecek kendi kriptoprası olan ENK tokenlerini geliştirdi. ENK, Ethereum ağı tarafından desteklenmekte ve platform katılımcıları arasında kullanılmasına olanak tanımaktadır. Sisteme erişim sağlamak için ENK jetonları zorunludur.

 

 

Token Simgesi: ENK

Fiyatı :1ENK=0.003 ETH

Özel İndirimli Fiyatı: 1 ENK= 0.0006 ETH

Kabul Edilen para birimi: Ethereum (ETH)

Hard cap: 500,000 ETH

Soft Cap:2,500 ETH

 

 

Toplam 500 Milyon Token yaratılması bekleniyor. Bu, katılımcılar arasında aşağıdaki gibi dağıtılacaktır;

% 51’i kamu satışı yoluyla dağıtılacak

% 10’luk kısım öngörülemeyen masrafları karşılamak için ayrılacak

% 16’sı, gelecekteki büyüme için bir rezerv olarak tutulacak

% 18’lik kısım Kurucu, danışman ve ekip arasında eşit olarak dağıtılacak

% 5’lik kısım bounty için kullanılacaktır.

 

 

Token satışları aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır

Özel satış: 14 Haziran 2018–25 Haziran 2018
Ön satış: 27 Haziran 2018–16 Temmuz 2018
Genel satış: 18 Eylül 2018–20 Kasım 2018
Özel satış katılımcıları % 80 indirim alacak ve satış öncesi katılımcılar% 40 indirim alacaklar.

 

Takım:

 

 

Sonuç:
Enkronos, benzersiz bir Uygulama tabanlı pazarlama ve reklam ekosistemidir. Mevcut dijital iş pazarında büyük veri ile ilgili sorunları çözme potansiyeline sahiptir. Ekosistem sadece büyük veri yönetimine etkin bir çözüm sunmakla kalmaz, yüksek güvenlikli blockchain sisteminin yardımıyla veri korumasını da sağlıyor. Dolayısıyla, büyük verilerle çalıştığınız bir şirketiniz varsa, pazarlama ve reklam kampanyalarınız için Enkronos’u kullanabilirsiniz. Büyük veri için korumalı bir blockchain ağı yardımıyla müşterilerinizin verilerini etik olarak korumuş olursunuz.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://ico.enkronos.com

Whitepaper: https://ico.enkronos.com/wp-content/uploads/2018/05/EnkronosApps_WP_1.4.pdf

Telegram: https://t.me/joinchat/Aplk7BMPqcV2UMJHRQYh-w

Facebook: https://www.facebook.com/enkronos

Twitter: https://www.twitter.com/enkronos

Bountyhive: https://bountyhive.io/browse/Enkronos

Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703