ETERBASE; Avrupa’nın İlk Banka Dereceli Kripto Borsası

Eterbase, temiz bir kullanıcı arayüzü üzerinden hızlı ve güvenli bir işlem sunan, düzenlemeye uyumlu bir Avrupa kripto borsasıdır. Eterbase.com adresinde online olarak bulunan platform, dünyanın ilk yönetmelik uyumlu Avrupa tabanlı kripto borsasıdır. Şirket, 25 Nisan 2018 tarihinde online olarak borsalarını açıkladı. 2 Mayıs itibariyle, e-posta adresi girmesi karşılığında erken üyelik erişimi sunuyor. Eterbase, Lihtenştayn tabanlı geliştiriciler takımı tarafından geliştirilmektedir.Açıkçası, bugün zaten bir sürü kripto para borsası var. Eterbase’i farklı kılan nedir? Borsa planı nasıl rekabet edecek?Borsanın temel özelliklerinden bahsedecek olursak, bazıları şunlardır:

Özel ve güvenli altyapı: Eterbase resmi web sitesinde “güvenli altyapı, yüksek hacimli ticaret” ve “sadece Wall Street’e benzer” bir seviyede “özel altyapı ve uyumlu motorlar” kullanacak.

Düzenleme-Uyumlu: Eterbase, kapsamlı bir düzenleyici merkez üzerine kurulmuştur. Bu çekirdek, KYC, AML, CTF ve GDPR gibi düzenlemelere uymakta ve bu da onu Avrupa Birliği yönetmeliklerine tamamen uygun hale getirmektedir.

Temiz ve profesyonel: Eterbase, insan merkezli tasarım, 7/24 destek ve sezgisel bir arayüz de dahil olmak üzere profesyonel yatırımcılar ve yeni başlayanlar için güçlü alım satım yetenekleri sunmayı amaçlamaktadır.

Bireysel Müşteri IBAN : Eterbase, Elektronik Para Kurumu veya EMI olmak için Avrupa düzenleyici standartlarına başvuruda bulunmaktadır. Eğer başarılı olursa, bu Eterbase’in tamamen operasyonel Uluslararası Banka Hesap Numaraları veya IBAN yayınlamasına izin verecektir. Bu, 31 Avrupa ülkesini kapsayan Avrupa Ekonomik Alanı boyunca müşterilere hizmet verirken doğrudan Avrupa ödemelerini temizleyebilecekleri anlamına gelir.

SEPA ve Banka Kartları : EMI lisansı almanın bir diğer avantajı, Eterbase’in Tek Avrupa Ödemeler Alanı (SEPA) sistemi ile entegre edilebilmesidir. SEPA, Avrupa genelinde 500 milyon kişiye ve 20 milyon işletmeye erişebilir. Eterbase’in EMI başvurusu başarılı olursa, platform, bir banka gibi doğrudan bir ödeme hesabı üzerinden nakit para yatırma ve para çekme işlemlerini kabul edebilir. Eterbase aynı zamanda banka kartları da oluşturabilir ve normal bir banka gibi, kart ödemelerini de yapabilir.

Mobil Uygulama: Eterbase gelecekte bir mobil uygulama başlatmayı planlıyor. Bu mobil uygulama, mobil cihazınızda güvenli, hızlı, kullanıcı dostu ticaret ve çoklu portföy yönetimi sunmayı planlıyor.

Alt Hesaplar: Eterbase’in, birden fazla hesaptaki farklı portföyleri ve işlem stratejilerini tek hesabınızdan yönetebileceğiniz bir alt hesap sistemi olacaktır. Benzersiz bireysel işlem stratejileri uygularken tüm portföyünüzü bir bakışta görebilirsiniz.

Sosyal Ticaret: Eterbase’in sosyal ticaret özelliği, üst düzey yatırımcıları takip etmenize ve bunlarla etkileşime geçmenize olanak tanır. En iyi yatırımcılar, işlemlerini takip edenlerden komisyon alabilirler.

Eterbase kontrol panelinin bir örneğini bugün Eterbase.com’ da görebilirsiniz. Karmaşık bilgileri basite indirgeyerek gösteriyor ve tüccarlara tek bir ekrandan ihtiyaç duydukları tüm verilere erişim sağlıyor.

Token Bilgileri ve ICO:

Eterbase tokenleri (XBASE) Ethereum blockchain üzerine kurulu ERC20 uyumlu tokenlardır. Tokenlar, Eterbase aracılığıyla sunulan indirimler, ürünler ve hizmetler için kullanılabilir. Toplamda 1 milyar XBASE token üretilmiştir.

XBASE tokenlarının temel amacı, Eterbase katmanlı üyelik planına ulaşmaktır. Eterbase’nin ücretleri kademeli bir üyelik planına dayanacaktır. Eterbase platformuna yatırdığınız token ne kadar fazlaysa üyelik düzeyiniz de o kadar yüksek olacaktır. Daha yüksek bir seviyedeki üyeler, daha düşük komisyon ödeyeceklerdir. Yeni üyelik katmanına geçtiğinizde diğer bonuslar kullanılabilir. Premium üyeler 100 hesaba kadar kayıt yapabilirler. Ayrıca diğer avantajların yanı sıra çekme ücretlerinde % 75 indirim uygulanır.

Token Sembolü : EXT
Fiyatı : 1 XBASE = 0.00005 ETH
Hardcap : 24000 ETH
Toplam üretilen token miktarı: 1,000,000,000 XBASE

Sonuç olarak

Eterbase, tam olarak düzenlenmiş Avrupa tabanlı bir kripto para birimi borsası başlatarak sektörde lider olmayı amaçlamaktadır. Bu borsa, XBASE token tutucularını önemli ölçüde ödüllendiren katmanlı üyelik sistemi ile birlikte kurumsal düzeyde ticaret yetenekleri sunacak. Eterbase ayrıca, AB hukuku kapsamında bir Elektronik Para Kurumu (EMI) olmak için başvuruda bulunuyor. Bu da değişimin SEPA transferlerini kabul edip Avrupa bankacılık sistemleriyle doğrudan etkileşime girebileceği anlamına geliyor.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi : https://eterbase.com

Whitepaper : https://eterbase.com/whitepaper/

Telegram: https://t.me/eterbase

Twitter: https://twitter.com/eterbase

Reddit : https://reddit.com/r/eterbase

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCby9N-X7_iNovspDxZ_JC6Q

Linkedin : https://www.linkedin.com/company/28589703/

Facebook : https://www.facebook.com/eterbase

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703

ETH Adress: 0xE452b6b42Df7CAC9415dF4EA4AdEe5F0c05104C2