ETHA: Havale Sorununa Blockchain Bazlı Çözüm

Birçok kişinin yurtdışında bazı gelişmekte olan ülkelerde çalıştığı için, bu tür sınır ötesi transferler en büyük sermaye giriş kaynaklarından biridir. Dünya Bankası’na göre küresel düzeyde, gelişmekte olan ülkelere havale hacmi 2017 yılında 444 milyar dolar olarak gerçekleşti ve beklentilere göre 2018 yılında 466 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.
Sınır ötesi para gönderme yeterince basit görünse de, aslında süreç oldukça yavaş ve pahalıdır, dahası yasal düzenlemelere uymakla yükümlüdür. Bu hizmetleri sunan yerel işletmelerde eve para gönderen bireyler için hoş olmayan sonuçları olan eski bir finansal hizmetler endüstrisinin tüm belirtileri vardır.

Dünyanın tüm gelişmekte olan ülkelerinde yaklaşık 2 milyar insan banka hesaplarına ve hizmetlerine erişemiyor. Bunun yerine, para kullanıyor ve para göndermek ve almak için para transferi operatörlerine (MTO) veya mobil ödemelere güveniyorlar. Yurtdışına bir yerel para biriminde gönderilen ve varış noktasına karşılık gelen başka bir para biriminde yatırılan para, çeşitli bankalar ve hizmetler ağından geçer. Bu süreçte, para elden ele birçok kez geçiyor ve müşteriler bu gibi her bir adım için ödeme yapmak zorunda kalıyor, bu da havale masrafını oldukça pahalı bir hale getiriyor. MTO’lar banka dışı nakit ödeme sağlayıcılarıdır ve şehirlerde ve diğer bölgelerde kapsamlı temsilci ağlarına sahiptir. Kendi MTO’larını oluşturmak isteyen yerel girişimciler, düzenleyici baskı ve yaygın küresel ödeme ağına bağlanan zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır.

Tüm bunların bir sonucu olarak, yüksek düzenleyici baskıya sahip bir sektör ve yüksek komisyon talep eden çok sayıda aracı kuruluş var. 200 dolar göndermenin küresel ortalama maliyetin% 7,2 iken, Western Union şu anda havale için % 15 komisyon alıyır. Bu, 2017 yılında sınır ötesi ödemeler için maliyetlerin % 5 oranında düşürülmesinin, herkes için yaklaşık 22 milyar dolar tasarruf sağlayacağı anlamına gelir.Bu, gereksiz işlemlerle harcanan bir sürü para demektir ve bunu kripto para birimiyle yapmak için ideal bir zamandır.

ETHA Nedir?

ETHA para transferi ve kripto para birimi endüstrisi için uyumlu bir platform yarattı. ETHA, tüccarların ve tüketicilerin dijital varlıklarını dünya çapında kâğıt para göndermek için kullanmalarına izin verecek, dünyanın ilk blok zinciri tabanlı para transfer platformudur. Para transfer platformu, kripto-fiat transferini kolaylaştıracak türden olacak. Kullanıcılar, dijital para birimlerini kullanarak kağıt para gönderebilecek ve gönderenin alıcı için çeşitli ödeme seçeneklerini esnek bir şekilde seçmesine olanak tanıyacaktır. ETHA, dünyadaki 190’dan fazla ülkeye para göndermeyi desteklemektedir.

ETHA’nın sunduğu Çözümler:

ETHA’nın ödeme altyapısı, merkezi olmayan bir sistemi tek bir ekosistem içerisinde merkezi kaynaklarla birleştiren ve dijital para birimlerinde paranın aktarılmasını sağlayan desantralize bir işletim sistemi olarak çalışmaktadır.
ETHA ekosistemi dünyadaki insanlara finansal hizmetler sunmak için en son teknolojiyi kullanır. ETHA, tüketicileri ve satıcıları, mevcut havale hizmet sektörünü kıracak yenilikçi bir platforma bağlamayı hedefliyor.

ETHA, dijital para birimlerini kullanarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için benzersiz bir altyapı ile birlikte Ethereum blok zincirini kullanıyor. Şu anki durumda, akıllı sözleşmelerin bloklar üzerinde korunması nedeniyle geleneksel bankacılık veya ödeme sistemleri için akıllı sözleşmeler mevcut değildir. ETHA, uyumlu bir platform oluşturmak ve bu sorunun karmaşıklığını çözmek için stratejik ortaklıklar kurdu.

ETHA Mobil uygulama:

Mobil uygulama güvenli bir çoklu imza cüzdanına sahip olacak, kullanıcılar fonları üzerinde tam kontrol sahibi olacak ve özel anahtara erişebilecek. Desteklenen tüm paralar, yalnızca kullanıcı tarafından kullanılabilen bir yedekleme şifresi ile saklanır.
M-cüzdan, güvenli P2P transferleri, sınır ötesi ödemeleri ve dijital para birimlerini değiştirebilecek. Tüketiciler ve satıcılar birkaç dakika içinde kripto para birimleri gönderip alabilir veya bankalararası döviz kuruyla kağıt para gönderebilir.

Token Bilgileri ve ICO:

Servis tokeninin (ERA) temel amacı ekosistemde hesaplamalar yapmaktır. Para transferi hizmetleri, sınır ötesi finansman, merkezi olmayan borç verme veya takas gibi finansal hizmetlerden herhangi birini kullanabilmek için tokenler gerekecektir. Token, ERC20 tokeni olarak lisans derecesi olan Ethereum ana ağında konuşlandırılmıştır.
Token satışı boyunca sabit bir dizi token oluşturulacak ve bundan başka pek fazla üretim yapılmayacak. ETHA projsine katılmak isteyen katılımcılar, Ethereum, Bitcoin, Litecoin veya Dash’i gösterge panelinde görülebilen crowdsale adresine taahhüt ederek yapabileceklerdir.

Sembol: ERA
Fiyatı: 1 ERA = 0.06 USD
Tipi: ERC-20
Toplam Tedarik edilen token miktarı: 1.000.000.000 ERA

Takım:

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret ediniz:

Website: https://etharemit.org/
Whitepaper: https://docs.google.com/gview?url=http://www.etharemit.org/V.1.1%20WP.pdf&embedded=true
Telegram: https: / /t.me/etharemit
Twitter: https://twitter.com/etharemit
Facebook: https://www.facebook.com/etharemit
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5093699
BountyMiner username: leprakon
BountyMiner website: https://bountyminer.io/bountycampaign?bount_id=32