Ethereum Classic Vision’a Genel Bakış

Ethereum Classic Vision (ETCV), beklenti ve gerçeklik arasındaki tüm engelleri aşıp arada köprü oluşturmayı amaçlayan yeni bir kripto para birimidir. Ethereum’un hardfork’u olan bu platform, desantralize idealini koruyarak, aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi olan Ethereum için önerilen en gelişmiş çözümleri kullanacaktır. Bu platform IPFS kullanarak paylaşma, P2P varlık değişimi, dApp geliştirme araçları ve merkezi olmayan dosya depolaması gibi teknolojileri bir araya getirecek. PoW tabanlı bir sistem olarak yola çıktıktan sonra, Proof uygulaması sayesinde işlem doğrulayıcılara sürekli ödüller sunacak. Aynı zamanda yeni varlıkların konuşlandırılması için en uygun ortamı yaratıyor.

Ethereum Classic Vision’un Özellikleri:

Ethereumda, madenciler için ödüller düşürülecek ve akıllı sözleşmeler için kira bedeli getirilecektir. Dev maden havuzları daha fazla güç alacak ve bireysel madencilik ekonomik anlamda kaybedecek ve Ethereumun fiyatı düşmeye devam edecektir.
Ethereum Classic Vision, ölçeklendirme, madencilik verimsizliği ve yüksek veri depolama maliyetleri gibi Ethereum’un karşılaştığı ana sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Sorunlar:

Merkezileştirilme: Ethereum’un gerçekten merkezi olmayan bir ağ olma amacından vazgeçtiği açıktır. Ethereum Vakfı tarafından yapılan kontrol ve topluluğun görüşüne aldırış etmiyor., ASIC üreticilerinin elinde artan madencilik kaynakları konsantrasyonu havuzlar, Ethereum ağındaki merkezileşmenin arttığını doğruluyor.

Kiralık depolama ücreti: Vitalik Buterin şu anda Ethereum’da akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapmak için ücret getireceğini belirtti. Sadece bir defalık dağıtım ücreti var. Ancak, yakın gelecekte geliştiricilerin dApp’lerinin çevrimiçi kalmaları için ödeme yapmaya devam etmeleri gerekecek.

Ethereum Classic Vision’un Avantajları:

Güvenlik: Bir blok doğrulayıcı kurallara uymazsa veya kötü niyetli davranırsa, birikmiş para yatırma ve durumlarını kaybeder

Kaynak verimliliği: Düşük maliyetler, ETCV madenciliğinin Raspberry Pi kadar basit donanıma sahip madenciler için bile karlı olacağını gösteriyor.

İstikrar: ETCV sahipleri, daha fazla para kazanırlar ve ellerindeki tokenleri satmaları için bir neden yoktur. Bu nedenle ETCV’nin fiyatı, dalgalanma yerine istikrarlı bir şekilde artacaktır.

Gerçek yerel yönetim: Dev maden havuzlarının ETCV blok zincirinin kontrolünü devralma riski yoktur,Herhangi bir merkezi otoriteden bağımsız kalacaktır.

YolHaritası:

Sonuç olarak:

Ethereum Classic Vision’ın amacı, kripto para ödemelerinin ve blok zincirin gerçek hayattaki uygulamalarının daha geniş çapta benimsenmesi için bir temel oluşturabilecek, tamamen merkezi olmayan, güvenilir bir ekonomi oluşturmaktır. Bunu bir gerçeklik haline getirmek için; Ethereum Classic’in karakteristiği olan desatralizeliği, Ethereum için geliştirilen teknolojik çözümlerin gücü ve çeşitliliği ile birleştirilecektir.

Hard fork Ethereum — Ethereum Classic Vision — 11.01.19
— — — — — — — — — — — — — — —
Whitepaper: https://ethereumcv.io/whitepaper.pdf
Website: https://ethereumcv.io/#subscribe
Your BitcoinTalk profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336

Twitter: https://twitter.com/eth_cv

Telegram: https://t.me/ethereum_classic_vision

Github: https://github.com/ethereumclassicvision

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5089443.0