GlobalREIT; Geleceğin Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı Platformu

Global REIT, dijital para dünyasındaki yeni fikirlerden biri. Bu yeni ICO hakkında sizlere bilgi vermeden önce, Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı terimini biraz irdelemek gerektiğini düşünüyorum.

Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı (GYO), bir yatırım portföyünü daha uzun süreler için çeşitlendirmenin bir aracıdır. Gelir, üzerinde yer alan varlıklardan veya başka bir gayrimenkul projesinin finanse edilmesinden doğan faizlerden pay almasıyla açıklanabilir. Genel bir kural, bir GYO tarafından üretilen kazançların % 90’ının, buna katılan hissedarlara temettü olarak ödenmesidir.

Global REIT, geleneksel bir GYO iş planının sunduğu tüm avantajları ve dijital para birimleriyle yaygın olarak kullanılan blockchain teknolojisini birleştiren ilk küresel emlak portföyünü oluşturan bir şirkettir. Şirketin ilk teklifi, Birleşik Arap Emirliklerinde Dubai’ye dayanıyor ve küresel olarak çok hızlı bir şekilde büyümeyi planlıyor.

Global REIT’in arkasındaki ekip, tam mülkiyeti satın almak zorunda kalmadan, küresel bir pazara sunarak, gayrimenkule dayalı hisselere hızlı temettü toplamak isteyen hevesli yatırımcıların büyümesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bir dizi yatırımcı belirli bir mülkün maliyetini karşılayabildiğinde, yönetim fonlara katılanların taleplerini karşılayacak şekilde kaydırılacak ve her katılımcı temettü alabilecek. Ekosistemdeki tüm işlemler GREM veya GRET tokenları kullanılarak ele alınacak

Global REIT’in önerisi, GYO’ nun işlevselliğini blockchain teknolojisinin sunduğu güvenlik avantajlarıyla birleştirmektir. Geliştirme ekibi gayrimenkul mülkleri yatırımlarını güvence altına almak ve temettüleri ödemek için kripto para kullanımını teklif etti.

 

 

Token Detayları ve ICO:

ICO, her yatırımcıya 2 token sunacak;

  1. Global REIT Fund Manager Token (GREM)
  2. Global REIT Asset Token (GRET)

Bu iki tokenin kullandıkları yol oldukça basittir: platformdaki her kullanıcı, her bir fon türüne erişebilir, ancak her ikisi de Global REIT’in yönetimi altındaki tüm varlıklara erişebilir.

5.000 GRET veya GREM tokeni olan kullanıcılar, ağdaki herhangi bir mülkte ücretsiz bir konaklama talep edebilir. Ancak 100.000’den fazla tokeni olanlar, ekosistemdeki gayrimenkulleri yalnızca dijital para birimlerine dayalı işlemlerle pazarlık etme imkanına sahip olacaklar.

ICO :

Global REIT, 200 milyon GREM ve 75 milyon GRET çıkarmayı planlıyor. Her ikisi de 1–31 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Pre-ICO’da satışa sunulacak. Her bir GREM’in birim fiyatı 0,07 USD ve her bir GRET’in birim fiyatı 1.000 USD olacaktır. Kamu satışı 1 Haziran’da gerçekleşecek ve ayın 30’una kadar sürecek.

 

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://www.globalreit.io/

Bitcointalk ANN thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3341986.msg34966361#msg34966361

Whitepaper: https://www.globalreit.io/front/whitepaper/Global-REIT.pdf

Telegram:https://t.me/GlobalReit

Bitcointalk BOUNTY thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3352552.0

Twitter: https://twitter.com/GlobalReit01

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703