HashCard; Kredi kartı ve Debit kart kullanımda yeni bir dönem başlıyor

HashCard, son yıllardaki dijital dünyanın en son mucizesi olarak düşünülebilir. Özellikle kriptopara dünyasında ticaret yöntemi olarak kullanılması bekleniyor. Kripto para sahiplerinin perakende satış noktalarında alımlar için ödeme yapabilecekleri ve ödeme terminallerini kullanarak çeşitli işlemler yapabileceği bir karttır. Bu kart gerçek dünya ile kriptopara arasında köprü olabilecek bir proje. Bu projeyle ilgili güzel olan şey; Hash Card zaten beta sürüm testini tamamladı ve ICO sırasında kartların çalışmaya başlayacak olmasıdır.

HashCard’ın vizyonu, bir banka kartı ile birlikte iOS ve Android kullanışlı cüzdan ile insanları dijital dünyanın bir parçası haline getirmektir. Amaç bir Fiat para birimi gibi olmaktır. HashCard, gerçek zamanlı kripto para birimini fiata değiştirmenizi sağlar.Bu, projenin uygulanmasını hızlandırmamıza ve kripto parayı insanların günlük yaşamının bir parçası haline getirmemize olanak tanır.

HashCard, kredi kartına bağlı bir iOS veya Android uygulamasıdır ve kripto para birimini fiat para olarak kullanmanıza izin verir. Yani ATM’den para çekmek veya banka kartı ve kredi kartının kabul edildiği herhangi bir yerde Hash Card ile ödeme yapmak için kullanılabilir. ETH ve BTC’nin Hash kartınıza aktarımı ücretsizdir. Ayrıca, kripto para biriminizi USD’ye dönüştürebilir ve paranızı USD cinsinden tutabilirsiniz. Başlangıçta en popüler kripto paralar olacak, ancak daha sonra kriptopara birimi çeşitleri artarak genişleyecektir.

Başlangıçta uzmanlar, standart bir plastik kart olan HashCard’ı çıkarmayı planlıyorlar. Daha sonra ise Altın, Platin ve Siyah kartlar piyasaya çıkacak. Bu kartlar için komisyon işlemleri geleneksel kartlardan çok daha düşük olacaktır. Ayrıca gelecekte bir maaş kartı HashCard düzenlenmesi planlanmaktadır.

HashCard Özellikleri

Bu projenin yaratıcıları, HashCard kartlarının gerçekten modern dünyada çalışacağına inanıyor.Daha önce bir bitcoin kartı oluşturmaya yönelik birçok girişimde bulunuldu, ancak başarılı olamadı.HashCard’ın ana avantajı işlevselliğidir.

HashCard’ın sunduğu özellikler:

 1. Plastik kart çevrimiçi veya gerçek zamanlı olarak kullanılabilir. Bu kartlar, sıradan olanlarla çok farklıdır. En önemli farkı ise, sahibinin bitcoin, ethereum ve yaklaşık 25 farklı altcoin harcayabilmesidir.
 2. Bir satın alım yapıldığında, manyetik bant taranır ve gerekli miktarda kripto para birimi işlemi fiat fonlarına dönüştürülür. Fon bakiyesi güvenli bir elektronik cüzdanda saklanmaya devam eder.
 3. Ayrıca kullanışlı bir HashCard uygulamasıyla para alışverişi yapabilirsiniz.
 4. HashCard ile ödeme yaparken, döviz kurlarının doğruluğu konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
 5. Cüzdanlar arasında para transferi gerçek zamanlı olarak mümkündür.
 6. Şu anda, kartı sadece kriptopara birimi ile doldurmak mümkündür, ancak 2018’in sonunda fiat ile doldurmak mümkün olacaktır.

Satın alımlar için ödeme herhangi bir zorluk çıkarmaz. Kripto para biriminizin durumunu uygulama içinden görebilirsiniz. Bu şekilde gelecekte bir satın alma planlarken volatilite riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Token Bilgileri ve ICO Detayları:

HSHC, Hash Card platformunun bir yarar tokenidir ve ERC20 tokenlerini destekleyen herhangi bir Ethereum cüzdanında (MyEtherWallet, Mist, MetaMask vb.) saklanabilir.
Token Sembolü: HSHC
Token Türü: ERC20
ICO Tarihleri: 1 Mayıs 2018–12 Haziran 2018.
Tedarik edilen Toplam Token Miktarı:150.000.000
Hard Cap: $ 9,000,000 / 90,000,000 HSHC
Soft Cap: $ 3.000.000 / 30.000.000 HSHC
Fiyatı: 1 HSHC = 0.10 USD
Token satışından sonra 72 saatte tüm satılmamış tokenlar yakılarak imha edilecektir.
Yasaklı ülkeler: ABD, İsrail, Japonya, Çin

Tokenlerin dağılımı aşağıdaki gibi gerçekleşecektir :

 1. Satış için % 60.
 2. Rezerv için tokenlerin % 16’sı ayrılacaktır.
 3. Takıma % 15’i tahsis edilir ve bu tokenler 18 ay boyunca dondurulur.
 4. Danışman için % 5 (tokenler 12 ay boyunca dondurulur).
 5. Bounty kampanyası için %4.

 

Gördüğünüz gibi, proje gerçekten umut verici ve ilginç görünüyor. İlk kartlar zaten gönderildi. İkinci bölümünün gönderimi 24 Mayıs 2018 için planlanmıştır. Testten hemen sonra, bu ürünün ilk değerlendirmesini yapabilirsiniz. Ekip başarılı bir pazarlama kampanyası yürütmeyi başarırsa, HSHC tokenlerin değeri daha da artacaktır. Bu projeyi desteklemek için, tokenlardan satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi: https://hashcard.io/ .

Whitepaper: https://hashcard.io/downloads/WhitePaper-HashCard.pdf .

Twitter: https://twitter.com/hashcard

Facebook: https://www.facebook.com/hashcard.io/ .

Telgram: https://t.me/hashcard

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703