Lendledger; Borçlanmada Devrim Yaratıyor

Giriş:

Kredilenme ve borçlanma tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Ancak eski zamanlarda, borçlanma tamamen güvene dayanıyordu. Borçlanmadan faiz kazanma fikri ise eski Avrupa kökenlidir. Eski zamanlarda çiftçiler ya da tüccarlar kredi kullandılar, ve mahsül başarısız olduğunda ya da fırtınalar ve kuraklıklar olduğunda, bu fakir insanlar kredileri geri ödeyemedi ve sonunda tüm malları daha zengin hale gelen tüccarların eline düştü.

Neyse ki, bankalar gibi merkezi bir enstitünün yükselişinden sonra, krediler daha güvenli ve sistematik bir şekilde alındı. Ancak kayıt dışı sektördeki borçlular ve küçük işletmeler, resmi kredi kuruluşlarından kredi almaya çalıştıklarında birçok zorlukla karşılaşmaktadır. Bankalardan ve diğer borç verenlerden iyi bir kredi kaydına sahip olmaları gerekmektedir. Kredi prosedürleri özellikle küçük yatırımcılar için çok ağırdır ve aynı zamanda makul olmayan borçlanma riski de vardır. Sonuç, milyar dolarlık bir kredi açığıdır. Bir çok insan bu imkânlardan yararlanamıyor ve böylece kendilerine yardım edecek yasa dışı yollara başvurmak zorunda kalıyorlar.

LendLedger nedir?

Lendledger, bir toplumdaki tüm insanlar için çok daha kolay erişilebilir bir süreç olan blockchain teknolojisine dayanan merkezi olmayan açık bir kredi verme ağıdır. Hiyerarşi ve herhangi bir merkezi otorite tarafından düzenlenmez. Tüm veriler şifrelenir ve özel tutulur ve sadece taraflar arasındaki işlemlerde paylaşılır. Borç veren, kredi kararını, kredi miktarını, zamanını ve vadesini şart koşan Kredi notu veya CE uzmanı ile bağlantı kurar. Kararlar daha sonra akıllı kredi anlaşmasına gönderilir ve borçluya borç verilir.

Ayrıca, blockchain teknolojisinin kullanımı, kullanıcı açısından güvenlik, şeffaflık ve güvenilir olmasını sağlar. LEND, ekosistemin dijital varlığıdır ve işlemler LEND tokenler aracılığıyla gerçekleşir. http://www.lendledger.io/

LendLedger çözümü

LendLedger, küresel kredilendirme pazarını açarak bu sorunlara çözüm olmayı umuyor. Bu platform, Hindistan’daki on milyonlarca dolarlık kredi talebinde bulunmuş ve bu durum, kayıt dışı ve küçük iş sektörlerinde yüzbinlerce borçlunun kredilerini sağlamıştır. Bu platform yeni küresel finansal piyasalarda çığır açıyor.

LendLedger, borçlanma ve kayıt dışı borç verenler arasındaki 2.6 trilyon dolarlık kredi açığını kapatmayı hedefliyor. Vakfın amacı tüm katılımcılar için orta ölçekli bir borç verme piyasası sunmaktır.

LendLedger’ın borçluları kendi verilerine erişebilir. Verileri de kontrol edebilir veya verileri borç verenle paylaşabilirler. Bu platformdaki blockchain ve API’lerin kullanımı, veri sağlayıcıların ve borç verenlerin işbirliği içinde çalıştığını gösteriyor

Sonuç olarak:

Lendledger, merkezi bir platformdan dolayı kredi alamayan insanların sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışan bir platformdur. Profesyoneller tarafından desteklenen benzersiz bir fikirle yola çıkmıştır ve kesinlikle ekibin bu çabalarında başarılı olacağından eminim. Lendledger ile borç verme ve borçlanma çok daha kolay olacak. Dönüşüm ve gelişimin bir parçası olmaya hazır mısınız?

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: http://www.lendledger.io/

ANN thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4424652.0

Whitepaper: http://lendledger.io/images/LendLedger-Overview-Optimized.pdf

Twitter: https://twitter.com/LendLedger

Telegram: https://t.me/lendledger

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703

Stellar Wallet: GBTZGKHCZYJXDDZUH5QCKS4VIDG5OZEQBLYBJCOBTVMD65I4DO4B6TXL