MediChain; Blockchain ile hayat kurtarın

MediChain medikal bir büyük veri platformudur. Hastaların, kendi verilerini güvenli bir şekilde saklamalarına ve kullanılan ödeme ağı veya EMR (Elektronik Tıbbi Kayıt) ne olursa olsun uzmanlara her yere erişmelerini sağlar.

Medichain Özellikleri:

MediChain, EMR’deki hasta verilerinin saklanma ve iyileştirme biçiminde devrim yaratmayı amaçlıyor. Blockchain, EMR için güvenli ve kolay erişilebilir olduğu için mükemmel bir uygulamadır.

MediChain yalnızca mevcut EMR konularını değil, aynı zamanda dünyanın en yaygın hastalıkları için iyileştirme yöntemleri geliştirmesiyle benzerlerinden büyük farklılıklar göstermektedir.

Yeni bir EMR’nin kitlesel kabulü için en büyük engellerden biri maliyettir. Birçok mevcut sistem sadece astronomik lisans maliyeti taşımakla kalmaz aynı zamanda sağlık hizmeti sunucularının belirli bir EMR platformunu kullanmasını zorlaştıran ücretleri de vardır. MediChain’i farklı kılan şey, MediChain’in EMR sistemini kullanması için hastalar veya tıbbi kurumlar için herhangi bir maliyet bulunmamasıdır.

Medichain’in Amacı:

MediChain sistemi, uygun bölgelerdeki güvenli cloudlarda saklanan halka açık verilerle Ethereum çerçevesinde geliştirmeyi hedefliyor. Başlangıçta epilepsi, romatoloji ve spesifik tanısal cihazlar gibi tıbbi spesiyallerle birlikte başlatılacak. Bir sonraki aşama, açık erişim API’sı ve tıbbi ortaklıklar yoluyla zincir veri deposunu inşa edecek. MediChain, API ve veri toplama ortakları aracılığıyla kamuya açık hale getirilecek. Ardından, güvenli bir şekilde kontrol edilen anonimleştirilmiş verilerin hasta verilerine erişmesini sağlamak için bir değişim düzenlenecektir.

Sosyal fayda:

Sistem, blok zincirlerinde saklanan isimsiz hasta tıbbi verilerini kullanan tıbbi araştırmacılar tarafından finanse edilmektedir. Nüfusa dayalı tanımlanmamış hasta verileri, obezite, şeker hastalığı, hipertansiyon ve kalp yetmezliği gibi Dünya sağlık örgütünün ilk on hastalıklarına karşı gelişmeler sağlamıştır. Nüfus verileri, araştırmacıların tıptaki büyük meseleleri ele almalarını sağlar. MediChain’in EMR’sinde tıbbi kayıtlarını saklayan hastalar, obezite, şeker hastalığı ve kalp yetmezliği gibi hastalıklara iyileştirme bulmalarına yardımcı olmak için isimsiz bilgilerini paylaşabileceklerdir. Hastalar verilerini tercih edip paylaştıklarında, bir gün kendi sağlıklarını iyileştirebilecekleri ve benzer sağlık sorunlarından mağdur olan insanlara yardım edebilecek araştırma atılımlarını destekliyorlar. İlaç gelişimi gibi ticari çıkarlar söz konusu olduğunda aynı şey geçerlidir. Ancak ilaç firmaları bu veriyi elde etmek istediklerinde ücret ödemektedir Hasta verilerini kullanan araştırma kurumları, daha sonra MediChain’e dağıtılan tokenları kullanarak MediChain’e ve veriyi blok zincirine ve en önemlisi hastaların kendilerine yükleyen sağlık kurumlarına ödeyecektir. Temel olarak herkes kazanır, araştırmacılar büyük verilere daha düşük maliyetle katlanabilir ve sistem kullanıcıları sistemi yeni verilerle zenginleştirdiği için ödüllendirilir.

MediChain’deki tıbbi verilere acil erişim hakkı:

MediChain’in genişletilmiş bir versiyonunda, hasta onay vermese bile acil durumlarda doktorlar tarafından normalde mevcut olan bilgilere, kolayca erişilebilmektedirler. Erişim, mevcut uygulama ile müşterinin tanımlanması gerekir. Çoğu hasta, doktorunun şimdi sahip oldukları kayıt seviyesine erişebilecektir. Birden fazla kural olduğu için, acil servisler hastanın normalde onlara verecekleri seviyeye (örn. Tanı seviyelerine) erişebilir. Bu seviyelerin hiçbirisi, ilaç veya sigortacılar için yararlı olabilecek ham verilere kitlesel erişime sahip olmayacak ve gerekirse, tıbbi kayıtların tamamına erişime izin vererek anonimlik korunabilecektir.

Fonların kullanımı:

Fonlar, MediChain altyapısını ve API’sini geliştirmek ve teşvik etmek ve zincirin ilk nüfusunu zincir piyasa değerini veren verilerle gerçekleştirmek için kullanılır. Promosyon, Apple Healthkit, Healmet Inc. ve Scripps Tıbbi Araştırma Merkezi aracılığıyla giyilebilir, masaüstü ve kiosk cihazlar aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Geliştirme ve tanıtım fonlarından bir kısmı, SmartCard sistemi ve IoT cihazları da dahil olmak üzere MediChain sistemi ile kullanılan donanımı olgunlaştırmak ve entegre etmek için kullanılacaktır.

Medichain Token:

MediChain token( MCU ) isteğe bağlı hasta veri bloklarının değerini temsil eder. MCU tokenları token satışı sırasında platform üzerinden satın alınabilir. Başlıca kurallarından biri, başlangıçta, her danışma belgesinden veya veriden alınan verilere isteğe bağlı olarak MCU’larda danışmanın ABD doları cinsinden maliyetine eşit bir değer verilir. Zamanla, bu değer, alıcının pazarını yansıtacak şekilde token kullanılabilirliği, farklı veri türleri, hastalıklar, hasta demografisi vb. için ayarlanır. Veriler, alıcılara yönelik bir veya daha fazla pazar alanı vasıtasıyla ulaştırılır.

Token Sahiplerinin Faydalandığı durumlar:

Kurumsal Tıbbi Veri Hizmetleri (Teşhis dahil)
Tıbbi Araştırma Veri Hizmetleri
MediChain Platformu’ndaki gelecekteki tüm ticari işlemler
Araştırma Programı Oylama. Gelecekteki araştırmaların odağını belirleme şansını elde edin
Kişisel Tıbbi Veri Depolama ve Aktarma
Kişisel Tıbbi Veri Servisleri
MCU indirimleri

ICO Detayları:

Medichain ICO, whitepaper projesi için kaynak temin edilecek olan bir etkinliktir. Ön satış 15 Eylül 2017’de başladı ve sona erdi.ICO, 1 Mart’ta başlayacak ve 1 Mayıs’ta sona erecek. Yatırımcılara ICO token tahsisatı toplam token arzının % 40’ı verilecektir. Tahsis edilen her bir token için fiyat 1 dolar olacak. Medichain 40.000.000 USD’lik bir fon oluşturmayı hedefliyor.

Medichain tokenları (MCU) Ethereum ERC-20 standardını temel alır. token, Medichain platformunda işlem yapmak için kullanılabilir. Medichain token hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen resmi web sitesini ziyaret edin: https://medichain.online

Token Dağılımı:

Toplam gösterge: 100.000.000 MCU

Satış Öncesi Maksimum % 6.5
Halka Arzın % 40’ı
Ortak Fonu % 15
Ekip ve kurucu Fon % 18
Danışmanlar % 6,5
Tıbbi Veri Fonu % 10
Bounty 4%

Yol Haritası:

Sonuç olarak, MediChain’in EMR’sinin en büyük faydası, kullanıcıların tıbbi geçmişlerine sahip olmaları ve bu kayıtlara erişmeleridir. Tüm tıbbi geçmişi bir yerde bulundurarak, tıp uygulayıcılarına, değerlendirmeler alırken daha iyi öneriler sunmalarına izin vereceksiniz. Çoğumuz, doktorlara bilgi sunarken önceki tıbbi sorunları geri çağırmak için hafızamıza güveniyoruz; bu da ciddi sonuçlara neden olabilir. Uygulanması halinde sistemin kullanıcılarına sağlanan diğer bir avantaj, Tıbbi Sigortacılar’ın EMR’nizi değerlendirebilmesi ve size gereksiz sigorta şartı olmaksızın en uygun poliçeyi sunabilmesidir.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://medichain.online

ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2798374

Program Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2799707.0

Facebook: https://www.facebook.com/MediChain.Online/

Twitter: https://twitter.com/MediChainOnline

Telegram: https://t.me/medichainonline_group

My Bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703