MONVID; Blockchain Bazlı Desantralize Video akış platformu

İnternette ilginç veya komik video seyretmeyi herkes sever. Bu yüzden videolar internette en çok tüketilen içerik kategorisidir. Hepimiz bu gerçeği zaten kendi kişisel deneyimlerimizden biliyoruz. Youtube gibi video akış platformları ağdaki çoğu bant genişliğini tüketir. Günlük hayatımızın birçok saatini bu sitelerde tüketiyoruz. Geleneksel video akışı platformu merkezi bir şekilde çalışır ve her zaman takip edilebilir ve sansürlenebilir. Platformda bulunan videonun seyri sırasında, merkezi yetkilisi videoyu platformdan reddedebilir veya kaldırabilir.

Birçok ülkede sürekli gözetim ve sansür, kullanıcıların zihninde bir güvensizlik havası yaratmıştır. İnsanlar, merkezileşmiş platformların geleceği ve bu kurumların sert düzenleyici doğası hakkında endişeli bir tavır içindeler. Bu platformlar için kazanç kaynağı reklamlardır. Platformun pazarda gelişmesine yardımcı olurlar. Video akışı pazarında artan rekabet, birçok şirketi yaratıcı uygulamaları yenilemeye ve başlatmaya itti.

Video ve filmleri para ödemeden yayınlayabileceğiniz bir platform arıyorsanız işte size MONVID platformunu tanıtıyorum. Kısıtlamaları önlemek ve ücretsiz ve kolay kullanımlı kullanıcılarına en iyi akış platform hizmeti sunmak için blockchain teknolojisini sağlayan merkezi olmayan bir ağdır. Ayrıca, ana amacı, kullanıcılarına yaş, sansür ve yer gibi herhangi bir sınırlama olmaksızın kendi içeriklerini izleyerek yeni bir görüntüleme deneyimi sunmaktır.

Monvid’in çözümü :

Monvid, kullanıcıların video ve film akışından zevk almasını kolaylaştırmak için video akışını blockchain teknolojisiyle birleştiren merkezi olmayan bir platformdur. Bazı ülkeler, video akış sürecini ve sınırlı internet erişimini kontrol etmek için kısıtlamalar getirmektedir. Video akışını izlemek için ödemek zorunda olduğunuz zamanlar vardır. Ancak, şimdi bu tür kısıtlamaların üstesinden gelmek için Monvid platformu yardımınıza yetişiyor.

Bu platformun yardımıyla her bir kişi, videoları ve filmleri herhangi bir kısıtlama, sansür ve yükümlülük olmaksızın kolayca yayınlayabilecektir. Çoğunlukla, oluşturulan videoyu herhangi bir platformda yüklediğinizde, daha iyi bir kalite için CDN sunucusuna göndermeniz gerekir. İçerik oluşturucu bu videoyu kaldırabilir.Monvid’in yardımıyla, içerik oluşturucu veya kullanıcı iseniz, verileriniz, içeriğiniz veya videolarınız üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. İsterseniz bu videoları kaldırabilir veya daha fazla tutabilirsiniz. Öte yandan, eğer bu platformun kullanıcısıysanız, yayın yapmak istediğiniz içerik ücretsiz olacak ve böylece videoyu herhangi bir kısıtlama olmaksızın kolayca ve canlı bir şekilde yayınlayabileceksiniz. Ayrıca bu platform, içeriğinize şifrelenmiş verilerden eksiksiz güvenlik ve gizlilik sunar. Böylece Monvid, sadece içerik oluşturucu veya sahibi için değil, aynı zamanda kullanıcıların video ve filmleri kolayca yayınlamasını, tüm kısıtlamaları ve sansürleri atlamasını sağlar.

Token Bilgisi ve ICO:

Platform, hem içerik oluşturucu hem de kullanıcı tarafından platform hizmetlerinde kullanılmak üzere MVID tokenlerini oluşturdu.Eğer bir kullanıcıysanız ve içerik oluşturucuya veya sahibine yardımcı olmak istiyorsanız, NVID tokenleriyle çabalarınız için ödüllendirileceksiniz. Proje için 200 Milyon MVID tokeni yaratıldı. Bu tokenlerin; % 15’i presale satışlar ve rezervler için , ödül için % 5, takım için % 10 ve % 70 lik bölümü ise satış için ayrılmıştır. Ana token satışı şu anda devam ediyor ve 31 Ağustos’a kadar sürecek.

 

Yol Haritası:

 

Takım:

Projede çalışan ekip, blockchain teknolojisi ve yazılım geliştirme alanlarında oldukça deneyimli.

 

Sonuç olarak;

Mobil ve internet kullanımındaki büyüme, sektörde farklı yenilikçi uygulamaların büyük bir gelişimini tetiklemiştir. Video akışı için bir P2P ağının oluşturulması zor olacaktır, ancak bu blockchain teknolojisindeki ilerlemelerle mümkündür. Kullanıcılar, mevcut merkezi kurumlara bir alternatif arıyor. Video akışı endüstrisinin büyüyen pazar boyutuyla, yakın gelecekte çok daha fazla yenilikçi teknolojiyi göreceğimizi düşünüyorum. Blockchain tabanlı desantralize video akış platformu olan monvid ileride pazar liderinin bile yerini alabilir.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website- https://www.monvid.io/

Whitepaper- https://monvid.io/docs/white-paper.pdf

ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570

Facebook: https://www.facebook.com/monvid.net

Twitter: https://twitter.com/monvid_io

Telgraf: https://t.me/monvid_io

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703