Mossland: Artırılmış Gerçeklik içeren Mobil Oyun

Bugünlerde her gün piyasaya çıkan ICO sayısındaki artışa tanık oluyorsunuz. Gnellikle sizlere onca ICO arasından yeni, güncel hayatta başarılı olabilecek ve umut vaat edenleri tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün, gayrimenkul bazlı AR (Artırılmış Gerçeklik) mobil oyunu sunan Mossland projesini anlatmaya çalışacağım çünkü çok fazla sayıda mobil oyun oynayanlardan geleneksel konum tabanlı oyunu indirdiğini ve keyfini çıkardığını gözlemledik. Mossland, blockchain tabanlı çok daha gelişmiş bir oyun olarak ortaya çıktı.

Mossland , gerçek dünyadan nesnelerle etkileşime girerek artırılmış gerçeklik unsurları içeren mobil bir oyun. Kullanıcılar kendilerine bitişik binaları satın alma fırsatına sahip olacak ve daha sonra Moss Coin kripto para birimi karşılığında satabilecekler.

Bu oyunun ana özelliği, kullanıcıların mevcut mülklerini, artırılmış gerçekliğin çeşitli unsurlarının yardımıyla değiştirebilmeleridir. Bu da, diğer insanlardan nesle daha fazla ilgi çekecek, popülerliğini artıracak ve sonuç olarak fiyat olacaktır.Zamanla, oyuncuların sayısı artacak, binalar giderek daha fazla yeni eklemeler alacak ve şehirlerin görünümü giderek daha olağanüstü ve beklenmedik hale gelecektir.

Oyundaki sanal mülkler, kripto-para birimi ticaret özelliği sayesinde likitidiye dönüştürülebilir, ticarete tabi tutulabilir ve değeri arttırılabilir. Ayrıca, check-inlerin sayısı oyundaki değeri belirleyecek ve müşteriler, sanal nesneler bağlamında AR nesnesi-aksesuarlar sunan daha fazla insanı çekmeye çalışacaklardır. Başka bir deyişle, müşteriler kendi aksesuarlarını tanıtan konuk sayısını arttırmaya gayret ederler. Ayrıca Mossland, Moss coini oyunda ödeme aracı olarak kullanıyor. Böylece kullanıcılar hem özellikleri hem de aksesuarları satın alabilir ve Blockchain teknolojisine dayalı Moss oyun içi kriptopara birimi kullanarak ticaret yapabilirler.

Ayrıca, Mossland gerçek konum tabanlı P2P reklam özelliği sayesinde kritik bir pazarlama stratejisi sunuyor. Kullanıcılar, daha fazla insan çekecek sanal yerlerde reklam kampanyaları yayınlayabilecekler. Daha sonra diğer kullanıcılar reklamların gerçek yaşam alanlarını ziyaret etmeye başlarlar. Ayrıca, AR Aksesuarlar hem eğlence deneyimi hem de gerçek değer sağlayacaktır.

Mossland, konum tabanlı servislerin neredeyse tamamı gibi GPS teknolojisini kullanıyor çünkü akıllı telefon kullanan kişiler GPS özelliklerinden kolayca faydalanıyor. Mossland ekibi, büyük şirketlerin check-in hizmetleri nedeniyle, basit sosyal ağ hizmetlerinin daha az değerli hale geldiğini gözlemliyor. Bu noktada Mossland geleneksel hizmetleri AR teknolojisi ile birleştirerek gerçek dünyadaki konumların yeniden şekillendirilip, ilginç ve eğlenceli bir şekilde sanal nesnelerle yeniden tasarlanmasına olanak tanıyor.

Oyun oynarken kullanıcılar; özelliklerini geliştirmek için kullanılacak ödülleri kazanmak için, yakındaki konumlarda arama ve check-in yapabilecekler. Bu nedenle, kullanıcılar sanal varlıklarını Gold ve item gibi ödülleri toplamaya çalışacaklar ve hem çeşitli yerlere giriş yapmaya, hem de özelliklerini seviyelendirmeye odaklanacaklar.

Moss Coin ve ICO:

Mossland oyun içi kripto para birimi olarak Moss Coin’i sunuyor. Moss Coin sahipleri oyunda ödeme ve ticaret yapabilecekler. Ayrıca, daha fazla insan oyun oynamaya ve Mossland’de reklam vermeye başladığında, Moss Coins çok daha değerli olacak, böylece sahipleri iyi bir kar elde edeceklerdir. Sadece KYC sürecinden sonra beyaz listeye giren kullanıcılar, Mossland’ın ana ICO’suna katılabilirler.

ICO
Tarih: 21 Mart –18 Nisan 2018

Sembol: MOC

Platform: Ethereum

Toplam tutar: 500.000.000 MOC

Fiyat: 10.000 MOC = 1 ETH /1 MOC=0.12 USD

Kabul edilen Para Birimi: ETH

Hard Cap: 250.000.000 MOC

Bonus Miktarı: 1. Hafta %15, 2. Hafta %10, 3. Hafta %5, 4. Hafta %2,5

Takım:
Proje, sanal ve artırılmış gerçeklik, oyun tasarımı ve pazarlama alanında profesyonelleri içeren Reality Reflection ekibi tarafından geliştirilmiştir.

Reality Reflection , tüm VR platformları için mevcut olan çeşitli VR oyunlarını yapmıştır: HTC Vive, Oculus Rift, Playstation VR ve Samsung Gear VR. Ekip üyeleri, sanal ve artırılmış gerçeklik alanında zengin deneyim ve bilgi birikimine sahiptir.

Sonuç
Mossland, gerçekten büyük potansiyele sahip çok iddialı bir projedir. Arttırılmış gerçeklik unsurları olan niş oyunların yanı sıra, kripto parasının kullanımıyla daha da ileri taşınacaktır. Mossland’in sanal ve artırılmış gerçeklik alanında deneyimli profesyonellerden oluşan güçlü bir takımı var; bu nedenle projenin yakın gelecekte etkileyici sonuçlar elde etmesini bekliyorum.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://moss.land/

Whitepaper: https://d2vy65gufabiok.cloudfront.net/whitepaper/Mossland+Whitepaper+-+ENG.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/TheMossland/

Twitter: https://twitter.com/TheMossland

Telegram: https://t.me/mossland_eng

Bounty: https://bountyhive.io/join/Mossland

My Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703