Orvium; Blockchain Tabanlı Bilimsel Yayın Platformu

Mevcut bilimsel yayıncılık sektörü, dünyanın en kârlı sektörlerinden biridir. Dünyanın en büyük akademik yayıncısı karını geçen yıl 900 milyon sterlinin üzerine çıkardı. Ayrıca, mevcut yayın modeli, yüksek yayın maliyetleri başta olmak üzere çeşitli problemlere sahiptir, telif hakları yazarlara değil yayıncılara aittir; uzun, şeffaf olmayan ve genellikle önyargılı bir yayın süreci vardır. Orvium, bilimsel yayınların ve ilgili verilerin yaşam döngülerini yönetmek için ilk açık kaynak ve merkezi olmayan bir platformdur.

Orvium, yayın sürecinin tamamen açık, izlenebilir ve güvenilir bir kaydını oluşturmak için blockchain teknolojileri ve merkezi olmayan depolama kullanır. Yayımlama sürecindeki her ilgili eylem, bir blok zincirde kaydedilecek ve herkese açık olacak, bu da bilimi her zamankinden daha şeffaf, evrensel ve açık hale getirecektir.

Orvium terimi, blockchain teknolojisine dayanan ve bilim insanlarına yardım amacıyla tasarlanan tamamen açık kaynaklı merkezi olmayan bir çerçeve anlamına gelir. Daha doğrusu, Orvium bilimsel yayınların yaşam döngüsünü ve bunların ilişkili tarihini yönetmek için kullanılır. Orvium ile yayın gözden geçirme süreci daha az merkezi hale geldi. Herhangi bir bilimsel araştırma çalışması ile ilgili her işlem , özel bir blockchain ağına https://orvium.io/ adresinden Orvium kullanılarak saklanacaktır . Bu, tüm incelemeleri, yayınları, düzeltmeleri ve benzerlerini içerecektir. Aslında, herhangi bir bilimsel inceleme ve takip süreci için tam bir depo sistemidir.

Geleneksel bilimsel kağıt doğrulama sürecini kullanan neredeyse herkes çok fazla sorun yaşamakta. Orvium ve servisi, ağ zincirindeki tüm değişiklikleri ve olayları izlemek için blockchain ağının gücünü kullanarak bu sorunların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

Orvium ve onun hizmetiyle ilgili anahtar faktör sadece işlemleri saklamak için kullanılacak blok taşıt değil, aynı zamanda tarafsız bir inceleme sağlamak için yapay zeka ve büyük veri kullanımıdır.Platform şeffaflık sürecini en yüksek seviyede tutar ve herhangi bir yazarın veya yayının oluşturulduğu tüm ortamlarda yayınlanmasını sağlar.

 

 

Token Bilgisi ve ICO:

Platform, hizmet ödemeleri için ORV tokenlerini kullanacaktır. Bu tokenler yakında ICO ve token oluşturma sürecine başlayacaktır. Bir ORV, 0.10 $ ‘dan fiyatlandırılacak ve hardcap 20 milyon $ olarak belirlenmiştir. ORV tokenlerinin tedariki 380 milyon bireysel coin olacak. ICO’ya katılmak isteyen herkes, ORV tokenleri belirli kripto para ve düzenli fiat kullanarak alabilecektir.

 

 

Token: ORV

Fiyatı 1 ORV: 0,1 USD

Platform: Ethereum

Kabul edilen para birimleri: BTC / XBT, ETH, USD, CHF, EUR, SGD, DKK, GBP

Hardcap: 20.000.000 USD

Toplam Token miktarı: 379 Milyon

Satılacak token miktarı : 227.4 Milyon (toplam miktarın %60’ı)

Ülke :Estonya

 

 

Bilimsel araştırmacılara sağladığı tüm faydaları detaylı incelemek isteyen ve bu konsepte ilgi duyan herkes, https://orvium.io/ adresindeki Orvium’u ziyaret etmelidir.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://orvium.io/

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3535259.0

Whitepaper: https://orvium.docsend.com/view/nvr6ywj

Telegram: https://t.me/orvium

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703