PARQ; Geleceğin Şehirlerini Şekillendirir

Birçoğumuz kendi araçlarımızla dışarı çıkmayı toplu taşıma yerine tercih ederiz, çünkü daha rahat ve daha kolay. Ancak, kendi aracımızla dışarı çıkmanın muhtemelen en can sıkıcı yanı, park yerini aramaktan kaynaklanan stres ve maliyettir.

Park yerleri nedeniyle tartışmaların iki tarafının fiziki olarak savaştığı ve zarar gördüğü yerlerde birçok dava kaydedilmiştir. Teknolojinin ilerlemesiyle, birçoğu zaten bu tür sorunları çözmeye çalıştı. İnsanlara çok daha büyük ölçekte fayda sağlayan akıllı bir park çözümü sağlamak, bu sektörde kesinlikle devrim yaratacak. Bu düşünceden yola çıkarak Parksen Green Akıllı ve Bağlantılı Şehir Platformu, ilk olarak doğmuştur.

Parksen,dünyanın yararlanabileceği bir Yeşil, Akıllı ve Bağlantılı Şehir Platformu sağlamadaki idealleri için bir adım atan park uygulamasıdır. Otoparkta yer alan geleneksel zorluklar, sürücülerin boş park alanları için ödeme yapabilmelerini sağlayan PARQ uygulaması ile çözülecektir. Böyle bir çözüm, sürücülerin boş bir yer bulmak için uzun bir süre bekledikleri, boş alanlar üzerinde kavga ettikleri ve pahalı ücretlerin yanı sıra araba yakıtı ve masrafları için ek maliyetler getirdiği geleneksel otopark platformundan kaynaklanan tıkanıklık, kirlilik, maliyet ve stresi ortadan kaldıracaktır. IOTA ve Ethereum blockchain, akıllı sözleşmeler, IoT cihazları, yapay zeka ve gerçek zamanlı bir park uygulaması ile PARKSEN, akıllı ve yeşil park platformu için ideallerini gerçekleştirebilecektir.

Parksen, kullanıcıların park zorluklarını hafifletmek için kullanabilecekleri gerçek zamanlı, güvenilir, şeffaf ve kullanıcı dostu bir mobil uygulamadır. Proje modeli, garaj sahiplerine, belediyelere ve şehirlere boş ve kullanılabilir park yerlerini işaretleyerek uygulamada gösterecek olan kamera ve sensör yerleştirerek çalışır. Araba sahipleri artık evlerini terk etmeden önce park yerlerini kolayca bulabilir, rezerve edebilir ve ödeme yapabilir. Parksen ve araç tokeni PARQ ile, araç sahipleri artık akıllı sözleşmeler ve daha iyi bir park deneyiminden yararlanarak adil park ücretleri ödeyeceğinden eminler.

Sorunlar:

Mevcut ve geleneksel otopark sistemi, otomobil sahipleri için çok fazla zaman ve para kaybetmelerine neden olur. İkinci zorluk, teknoloji adaptasyonunun olmaması nedeniyle, şehirler, belediyeler ve garaj sahipleri park alanlarının potansiyelini kullanmıyorlar.

Başka bir sorun ve muhtemelen en endişe verici konu, kirliliktir. Kuyruktan kuyruğa trafik sıkışıklığı nedeniyle, otomobillerden gelen hava kirliliğinin artması, çevremize zarar veriyor. Trafik sıkışıklığı ise, araçların boş alanlar için arama yapmasıyla sonuçlanan başka bir sonuçtur.

Ve Parksen’in ele almak istediği son sorun, park masraflarıdır. Bir sürü araba sahibi, adaletsiz park ücretleri nedeniyle daha fazla ödeme yapıyor.

Parksen’in Çözümü:

Parksen, akıllı, bağlantılı ve yeşil çözümler sunarak şehirleri devrimden geçirmeyi planlıyor. Bunlardan ilki Parksen park uygulamasıdır. Platformun ana bileşenleri arasında yer alan Parksen park uygulamasında, Yeşil Akıllı ve Bağlantılı Şehir Platformu, Cloud Çözümü ve PARQ tokeni yer alıyor.

Parksen park uygulaması, platform ortaklarının haritalanmış park yerlerini içerir. Cloud’lar ile bağlanan araç sahipleri, park alanlarına kolayca ulaşabilir. Cloud çözümü tüm gerekli bilgileri tek bir yerde içerir. Bu, çok sayıda bireysel donanım ve yazılımı korumak için çok fazla zaman, çaba ve maliyet tasarrufu sağlayacaktır. Bu, Parksen’in çözümünü çok ekonomik hale getiriyor ki bu da çözümlerin tüm kullanıcılar için ekonomik olmasının nedenidir. Öte yandan, Yeşil Akıllı ve Bağlantılı Şehir Platformu panosu, tüm kullanıcılara kolay erişim için bilgileri izler.

Token Bilgileri ve ICO:

PARQ tokeni, park alanlarına platformda ödeme yapmak için kullanılan yardımcı tokendir. Platform kullanıcıları tarafından kullanılacaktır ve dijital cüzdanlarında saklanacaktır. Park ücretleri için para ile ödeme yapmak artık geçmişte kaldı.

Token ismi: PARQ

Fiyatı: 1 PARQ = 0.08 USD

Platform: Ethereum

Hardcap: 16.500.000 USD

Toplam PARQ token miktarı : 1,000,000,000

Pre-ICO satışındaki satılık PARQ token miktarı: 50.000.000

ICO satışındaki satılık PARQ token miktarı: 200.000.000

Kabul edilen para birimleri : ETH, BTC, Fiat

Yol Haritası:

Sonuç olarak; Yeşil, akıllı ve bağlantılı üç temel direğe dayanan Parksen, dünya çapında akıllı, yeşil ve bağlantılı şehirler geliştirmek için park yerlerinde devrim yaratacak. Park ücretleri için para ile ödeme yapmak artık geçmişte kaldı. Parq uygulaması ile zamandan ve paradan tasarruf edilecek ve hava kirliliği de önlenecektir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

website: https://www.parqtoken.com

Whitepaper: https://www.parqtoken.com/wpcontent/uploads/2018/01/Whitepaper_PARQ.pdf

Telegram: https://t.me/joinchat/I4LnZAYedLZ61aJgkuBvfg

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4215740.0

Facebook: https://www.facebook.com/PARQtoken-1753498984673207/

Twitter: https://twitter.com/PARQtoken

Instagram: https://www.instagram.com/parqbyparksen/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCo3H68GEXi3Xbi3Km-AGX-w

Medium: https://medium.com/@PARQtoken

Reddit: https://www.reddit.com/user/PARQtoken/

My Bitcointalk Profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703

ETH Address: 0xE452b6b42Df7CAC9415dF4EA4AdEe5F0c05104C2