Productivist; Blockchain Bazlı 3D Baskı Platformu

3D baskı; malzemenin bir araya getirilmesiyle birlikte üç boyutlu bir nesne oluşturmak için bilgisayar kontrolü altında malzemelerin birleştirildiği veya katılaştırıldığı bir işlemdir. 3D baskı hem hızlı prototipleme hem de katkı üretimi için kullanılır. 3D baskı günümüzde birçok şirkette kullanılmaktadır çünkü 3D, şirketlerin büyük miktarlarda ürün üretmesini kolaylaştırmaktadır. 3D baskı kalıpları her ürünü ayrı ayrı üretmek yerine üretime hız verebilmektedir. 3D baskı çoğunlukla imalat, ilaç, mimarlık ve özel sanatta kullanılır.

3D baskı ve modelleme hızla gelişmektedir. 3D baskı pazarının geleceği oldukça umut verici. Ancak, bu sektörün karşılaştığı bazı sorunlar mevcuttur. Productivist bu sorunları ele alacak yeni bir projedir. Günümüzde sektörle ilgili yaşanan problemler Productivist ile çözülecektir.

Productivist projesi kullanıcılarına ekipmanlarını makul bir fiyat ile kullanma, eksiksiz bilgi koruması, büyük miktarda siparişler, makul bir lojistik organizasyonu sunarak problemin temeline inmeyi hedefliyor

Müşteri platforma girer ve projeyi Productivist uygulamasıyla oluşturur. Sistem müşteri taleplerini analiz eder, projenin şanslarını ve mevcut ihtiyaçlarını değerlendirir. Bu aşamada akıllı bir sözleşmeyle çalışan yapay zeka devreye girer. Bunun avantajı, güvenli bir ip adresinin kullanılabilirliği, güvenli işlemlerin yapılması, tüm işlerin istatistiklerini ve şeffaflığını korumaktır. Ayrıca projede, en iyi ve en uygun üreticiler filtrelenir. Proje, üreticilerin fiyat tekliflerini ve teslim tarihlerini belirlemesi için teklifler hazırlar. Müşteri, kendisi için en uygun olanı seçer ve iş başlar.

Platformda, her sipariş takip edilir, tüm ödemeler izlenir, ödeme sadece başarıyla teslim edildikten sonra yapılır. Platform 3D baskı dağıtmak için oluşturuldu, böylece bu hizmet mümkün olduğu kadar çok kişiye sunulmaktadır.

Productivist Özellikleri:

10 Avrupa ülkesinde işlem yapabilme

3000 üzerinde onaylı ve sertifikalı Freelabsters (3D yazıcılar)

Freelabster.com’da 10,000 üzerinde 3D yazıcı mevcut

İş modelinin var olduğu andan itibaren 100.000 adet sipariş basıldı ve gönderildi

3D baskı için bir siparişin işlenmesi için ortalama süre 3 dakika

Ortalama sipariş hazırlama süresi 48 saat

Boulanger (en büyük perakende zincirlerinden biri) dahil 5 büyük ortaklık

16 kişilik ekip

Genel Merkez: Nice, Fransa / Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

Token Bilgileri ve ICO:

Platformdaki ana para birimi, ProducToken’ın kendi tokenidir.( sembolü PROD olarak belirlenmiştir). Platformda üretim kapasitesi kaydedilirken, üreticiler bunları ödül olarak alacaklardır. Ortaklıklar geliştirerek, üreticiler bu tokenleri kullanarak yeni makine ve ekipmanları indirimli olarak satın alabilecekler. Token kullanan alıcılar daha hızlı fiyat teklifi alacak, projeleri en popüler üreticiler için tercih edilecek ve aynı zamanda bu alıcılar için uzmanlardan ücretsiz danışmalar da sunulacak. Uzmanlar Productivist, kullanıcıların itibarına ve seslerine dayanarak topluma katkılarından dolayı ayrıca tokenlarla ödüllendirileceklerdir.

Toekn sembolü: PROD

Toplam Üretilecek token miktarı: 385 milyon adet PROD

ToplamSatılacak token miktarı: 238 milyon adet PROD

Fiyatı: 1 PROD = 0,1 EURO

Platform: Ethereum

Tipi: Standart — ERC 20

Minimum yatırım miktarı: 1 EURO

Kabul edilen para birimi: Bitcoin, Etherium, Litecoin, Dogecoin ve Dash.

Softcap: 2 000 000 EURO

Hardcap: 20 000 000 EURO

Proje Ülkesi: Birleşik Arap Emirlikleri

Katılım konusundaki kısıtlamalı ülkeler: ABD

 

 

Tokenlerin dağıtımı:

% 61.7′ si — satış

% 17,3’ü yedekleme için

% 16’sı kurucular ve çalışanlar için

% 5’i de Bounty için ayrılmıştır

 

 

Yol Haritası:

 

 

Takım:

 

 

Sonuç

Productivist, çok sayıda 3D baskı uzmanı ile zaman içinde test edilmiş, sınırlarını sürekli genişleten ve etkileşimli bir platforma sahip olan umut verici bir projedir. Ekip, bu sektörü hem dünyaya hem de üreticilere ve müşterilere olumlu yönde etki edecek şekilde yaymak üzerine kuruldu. Productivist’in yardımıyla 3D baskı hizmetleri daha erişilebilir, güvenli ve etkili hale gelecektir. Yatırımcılar için de önemli olan; whitepaper’in çok ayrıntılı olması, ekibin profesyonel olması ve geliştirilen yol haritasının net bir şekilde izlenmesidir. Tüm teknik belgeler hakkında daha ayrıntılı bilgi almanızı ve bu umut verici projeyi portföyünüze eklemenizi tavsiye ediyorum.

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://ico.productivist.com

White Paper: https://ico.productivist.com/assets/pdf/PRODUCTIVIST-WHITEPAPER-V1%20(2).pdf

Telegram: https://t.me/productivist

Facebook: https://www.facebook.com/productivist

Twitter: https://twitter.com/ProducToken

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3075479

Bountyhive: https://bountyhive.io/browse/Productivist

Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703