Reindeer; İlk Cloud Tasarım Platformu

Çok uzun zaman önce, hepimiz internette cloud veri depolama olarak çok şaşırtıcı ve faydalı hizmetlere tanık olduk. Şimdi her biri tasarruf etmek için bir miktar bilgi veren, dünyadaki çok sayıda kullanıcı tarafından hesaplanan ayrı sistemler var. Ancak, merkezileştirilmiş sistemlerin hesaplanması ve kararsızlığındaki sayısız hata nedeniyle, bilgi sızmasına neden olan ve 28 milyondan fazla Amerikan vatandaşını tehlikeye atan, onarılamaz bir hata oluştu. Bu durum kamuya açık bir skandal haline geldi ve insanların bu tür cloud depolarına olan güveni sarsıldı.

Ancak, veri güvenliği sorunu bu sistemdeki tek sorun değildir. Çoğunlukla, cloud hizmeti, bu kaynağı bilgisayar işlemlerini saklamak için bir yer olarak kullanan bazı geliştiriciler ve mühendisler tarafından kullanılır. Ancak ne yazık ki, bu hizmet öyle karmaşık bir sisteme sahip ki bazen her uzman bile başa çıkmayacak ve onunla nasıl etkileşime gireceğini anlayamayacak düzeydedir. Bunun çok önemli bir sorun olmadığını düşünebilirsiniz, ancak Reindeer projesinin ekibi tam tersi olduğunu iddia ediyor. Bu tür cloud kaynaklarının yalnızca güvenilir olması yetmez, aynı zamanda kullanımı da kolay olmalı, böylece herkes amacı için kullanma fırsatı bulabilir.

Reindeer, AWS, Azure, GCP ve diğerleri gibi cloud bilgi işlem araçlarının nasıl kullanılacağına dair ilk global vaka veritabanını oluşturmaya karar veren dünyanın ilk cloud tasarım platformudur. Platformun etkisi GitHub’a ve diğer kanallara benzer olacaktır. Platform, açık cloud bilişim bilgisini kullanarak herkesi süper bir yaratıcı yapmak istiyor

Bu hizmet blockchain ağının tüm gücünü birleştiriyor ve tüm geliştiricilerin ve diğer profesyonellerin dünyadaki en inanılmaz hayallerini ve fikirlerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir BT altyapısı geliştirdi. Tüm bunlar, daha önce yalnızca dar bir platforma erişilebilen yeni sistem cloud tasarımı için özel olarak geliştirilen yeni tasarım dili (CDML) sayesinde mümkün oldu. Şimdi Reindeer’in geliştiricileri sınırları genişletmek ve kesinlikle herkesin daha güzel bir dünyanın yaratıcısı olmasına ve en parlak fikirleri gerçekleştirmeye başlamasına yardım etmek istiyor.

Reindeer’in geliştiricisinin dediği gibi, bu blok zincir teknolojisi olmadan böyle güçlü bir sistem yaratılamazdı. Çünkü onlar için tamamen yeni fırsatlar yaratıyor ve merkezi cloud depolamasında var olan birçok olumsuz yönü derhal ortadan kaldırıyor.

İlk ve en önemli şey, tüm verilerin şeffaflığıdır, kimse sahte olamaz veya değiştiremez. İkincisi, tüm sistemin genel güvenliğidir. Dahası, kurucular blokzincir yardımıyla Reindeer’in seçkin kullanıcılarını ödüllendirmeyi amaçlıyor. Ödül, kullanıcının hesabına para yükleme şeklinde olacak.

Ödül sistemi

Reindeer’in kurucuları, dünya genelinde her gün, her biri belirli bir cloud hizmetinde depolanan yaklaşık 18 bin alan adının yaratıldığı ve her yıl bu sayının 6 milyona ulaştığı istatistiklerine dikkat çekti. Kurucular kayıtlı her tasarım için kullanıcıya token şeklinde bir ödül vermeyi planlıyor. Bu tür bir sistem, tüm mühendisleri ve geliştiricileri her seferinde becerilerini geliştirmeye, daha fazla, daha yeni ve ilginç çözümler uygulamaya teşvik edecektir.

Tasarım özelliği

Daha önce de belirttiğim gibi, geliştiriciler, kesinlikle herkes için daha erişilebilir ve anlaşılır hale getirmek için cloud depolama alanlarındaki tüm çalışma sistemini basitleştirmek istiyor. Bunu yapmak için, gelecekte sorun veya ciddi kazaları önlemek amacıyla kullanıcılarını uygun bir şekilde bilgilendirmeyi amaçlamaktadırlar. Bu tür bir destek bazen profesyonel mühendisler için bile gereklidir.

Reindeer, herkesin kendi hizmetinin yaratıcısı olabileceği bir dünya yaratma niyetinin ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor. Artık hepimiz internetin çok sayıda blogcu ile dolu olduğunu görüyoruz ve en önemlisi, tüm bu insanlar bir şeyler yaratıyor, genel olarak dünyamızı biraz daha iyi hale getiriyor. Bu fikirden ilham alan Reindeer kurucuları, bu insanların ufkunu genişletmelerine ve ileriye doğru büyük bir adım atmalarına yardımcı olmak için hazır olan araç ve hizmetlerini sunmaya karar verdi.

Token Bilgileri ve ICO:

Tüm sistemin etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için, kurucular bize Ethereum blok zinciri temelinde geliştirilen kendi tokenlerini kullanmamızı teklif ediyorlar.

Token adı: RDT

Token tipi: Ethereum ERC-20

PreICO Fiyatı: 1 RDT = 0,001 ETH

ICO Fiyatı: 1 RDT = 0.001 ETH

Kabul edilen para birimi: ETH

Minimum yatırım miktarı: 0.4 ETH

Softcap: 4.000 ETH

Hardcap: 625.000 ETH

Üretilecek Token Miktarı: 2.500.000.000 RDT

Yasaklı Ülke: Çin

Takım:

Sonuç

Reindeer mevcut bulut sistemleri arasında yerini alabilir. Bu, yalnızca sistemin blok zincirde geliştirildiği için değil, aynı zamanda tüm Reindeer kullanıcılarına açılan diğer tüm ilkeler ve özellikler üzerinde geliştirildiğinden mümkündür. Uzun süredir güvenilir ve güvenli bir bulut sistemi arayanlar için de uygun bir platform olduğunu düşünüyorum. Projeyi daha ayrıntılı olarak incelemek için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Wbsite: https://reindeer.tech

Telegram: https://t.me/ReindeerProject

Whiepaper: https://reindeerproject.github.io/documents/reindeer_whitepaper_EN.pdf

Bitcointalk Ann Theread: https://bitcointalk.org/ index.php? topic = 5077396

Facebook: https://www.facebook.com/reindeerTechnology

Twitter: https://twitter.com/reindeer_press

Medium: https://medium.com/reindeer-project

Reddit: https: // www.reddit.com/user/reindeer_press/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/reindeer-technology-pte-ltd/

My Bitcointalk Profile (leprakon): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1302336