Shivom; Genetik Verileri Blockchain ile Birleştiren teknoloji

Sağlık sektörü, her gün, birçok ciddi problemi çözmek için insanlara yenilikçi teknolojiler sunarak büyüyor ve gelişiyor. Ancak geleneksel sağlık sistemi artık yeterli değil ve güven ortamının sağlandığı ve korunduğu bir platforma ihtiyaç var. Blockchain teknolojisi farklı alanlarda çeşitli konulara yeni yaklaşımlar getiriyor. Blockchain sağlık ve tıp endüstrilerinde de , ilginç ve umut verici çözümler hazırlamıştır.

Dünyada yaşayan 7,6 milyar insanın her birinin genleri eşsizdir. Bu genlerde; görünüşünüzün, atalarınızın, entelektüel yeteneklerin, sağlığınızın ve esenliğin sırlarını somutlaştıran benzersiz bir kod var. Bununla birlikte, bu kodun hastalık duyarlılığını ortaya çıkarma yeteneği de vardır. Birçok insan genomik dizileri hakkında herhangi bir bilgi bilmiyor. Genetik dizilişleri hakkında bilgi sahibi olan az sayıdaki insan da değerinin çoğunu bilmiyor. İnsanın genomik sekansının bilgisi, kardiyovasküler ve nörodejeneratif hastalıklar, enfeksiyonlar ve daha birçoğu dahil olmak üzere çoğu hastalık durumunun tedavisinde rol oynar.

Shivom’a göre; genomik verilere sahip bireyler; bunu nasıl ve kime uygulayacağına karar verebilmeli, bundan kar etmelidir. Blockchain teknolojisini genomik ile birleştiren Shivom, yenilikçi bir uygulama olarak öne çıkıyor. Genomik verilerle, 7.000’den fazla hastalığın anlaşılmasını ve tedavisini geliştirmeyi vaat ediyor. Ekosistem oldukça kapsamlı olacak ve tüm dünyada kullanılacak.

Shivom en büyük problemlerden biri olan veri güvenliği sorununu blockchain teknolojisi ile çözmeyi planlıyor. Blockchain, veri entegrasyonu ve depolamaya merkezi olmayan bir yaklaşım sağlar. Blockchain teknolojisinde kesilme olasılığı, geleneksel veritabanı sistemlerine göre çok düşüktür.

Shivom bağışçılara veri ve erişim hakkı sağlar. Bağışçılar, kendi ilaçlarını yeniden tanımlamak ve hastalar için en iyi bakım kaynağını belirlemek için platformdan bilgi kullanan ilaç gibi üçüncü taraflara, ödül için platformdaki verilerini paylaşabilir veya satabilirler. Kullanıcılar ayrıca kişiselleştirilmiş sağlık ve yaşam tarzı hakkında bilgiler alabilirler.

Token Detayları:

Token Sembolü: OMX

Fiyatı: 1 ETH = 7000 OMX

Platformu: Ethereum

Tipi: ERC20

Kabul edilen para birimi: ETH, BTC, Fiat

Soft cap 15,000 ETH

Hard cap 75,000 ETH

Toplam satılacak token sayısı: 990.000.000

Yol Haritası:

Takım:

Shivom ekibi blockchain ve genomik kombinasyonlarının tüm dünyadaki sağlık gelişimini ve yaşam tarzını güçlü bir şekilde etkileyeceğinden eminler. Bu iki teknolojinin birleşiminden oluşmuş bir komplekse sahip olursak, hastalık ve enfeksiyonların azalmasını sağlayabilirler. Sağlık alanında önemli hedefleri olan bu projeyi incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi: https://shivom.io/

Whitepaper: https://shivom.io/files/Shivom-Executive-Summary.pdf

Facebook: https://www.facebook.com/ProjectShivom

Twitter: https://twitter.com/ProjectShivom

Telegram: https://t.me/projectshivom

Bitcointalk Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3183600.0

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703