Skyfchain; Blockchain bazlı Drone ile taşımacılık

Robotlar yavaş yavaş insan hayatının bir parçası haline geliyor. Günlük hayatımıza büyük katkı sağlamış ve dünya ekonomisinde de büyük rol oynamıştır. Araştırmalar, robotların farklı şekillerde yapılandırılabileceğini gösteriyor. Bazı robotlar aynı anda çalışabilirler veya birbirleriyle etkileşime geçmek için tasarlanabilir ve üretilebilirler. Yararlılığını kanıtlamak için robotlar biraz daha hızlı çalışacak şekilde üretilmektedir. Yapay Zeka grubuna göre, ileride robotlar insanların yardımı olmadan kendi başlarına özgürce çalışabileceklerini tahmin ediyorlar. Bu, dünya genelinde lojistik iş gücü maliyetinin yaklaşık % 50’sine yakın bir tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca, araştırmalar piyasada drone uçuşunun bir sınırı olduğu ve bu da günümüzde drone piyasası için evrensel bir sorun oluşturduğunu göstermektedir.

Endüstrideki yeni lojistik devrimi olarak hizmet edebilecek kargo robotlarını ve drone’u kontrol etmek için bir platform geliştirmeye ihtiyaç vardı. SKYFChain, drone endüstrisinin yıllar içinde karşılaştığı zorluklara ve problemlere çözüm sağlar. SKYF drone, diğer mevcut çözümlerle kıyaslandığında çok daha kolay işletilebilir ve daha ucuzdur. Diğer özellikleri yapılandırmanın yanı sıra, alan içerisindeki yükü ve uçuş menzilini arttırmak için ölçekleme alanı sağlar.

 

 

SKYFChain projesinin amacı drone aracılığıyla kargo işlemleri ve robotik makinelerle tarım, ilaçlama vb. gibi sektörlere katkı sağlamayı amaçlar. SKYFChain ileri teknoloji kullanmayı ve blockhain tabanlı merkezsiz bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Kısacası kargo robotları ile kargo ve tarım endüstrisine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Bu kargo robotları aracılığıyla çok uzun mesafelere taşıma işlemi gerçekleştirilebileceği gibi gübreleme, böcek ilaçlama, tohum ekme ve hatta acil durumlarda ilaç ve yemek gönderimleri gibi işlemler de gerçekleştirebilecektir. Bu drone robotları aracılığıyla kara hava deniz ve ulaşımının her biri aynı anda kullanılabileceği gibi ayrı ayrı da kullanılarak ulaşım daha hızlı ve daha güvenli bir hale getirilecektir.

Yukardakilerin yanı sıra SKYFChain, bu kargo robotlarının finanse edilmesi, sigortalanması ve servis hizmetlerinin yapılmasını da hedeflemektedir. Özetle proje genel anlamıyla büyük bir hava ulaşım sahası için ve gönderimleri için tasarlanmış geniş çaplı bir projedir. Ayrıca proje piyasaya ilk aşamada 1000 tane drone satışını yapmayı ve bu satışların da piyasadaki SKYFT tokenları toplamayı hedefliyor.

Token Bilgileri ve ICO:

Projenin token sembolü SKYFT olarak belirlenmiştir. Projenin toplam token miktarı ise 1.200 milyar adet SKYFT olarak belirlenmiştir. ICO satışlarında bir adet SKYFT token simgesi 0.065 dolar olarak belirlenmiştir. Projenin pre ico softcap hedefi 1 milyon dolar olarak belirlenmiş olup burada ki hardcap yani maksimum yatırım alma tutarı ise 2 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Pre-ICO başarılı şekilde tamamlandı.Yatırımlar ise hem ETH hemde BTC olarak kabul edilmektedir. Asıl ICO satışında ise projenin hardcap miktarı 35 milyon dolar olarak belirlenmiştir. Toplamda ise 528 milyon adet token satılması hedeflenmektedir. Satılmayan tokenlar ise yakılacaktır ve tekrar bir token üretimi olmayacaktır.

 

 

Token Adı: SKYFChain

Token Sembolü: SKYFT

Standardı: Ethereum (ERC 20) Uyumlu

Oluşturulan toplam token sayısı: 1.200.000.000 SKYFT

Satıştaki toplam token sayısı: 528.000.000 SKYFT

Token Fiyatı : 1 SKYFT = 0.065 USD

Hardcap: 35 Milyon USD

Bonus : Ön satış bonusu : 40% , genel satış bonusu : 30%

Minimum yatırım: 3000 SKYFT

Ülke: Estonya

Takım:

 

Danışmanlar:

 

Drone ile taşımacılık sektöründe çığır açan bu projede yer almak için siz de ICO’ya katılın ve yatırım yaparak kara geçin

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Web sitesi: https://www.skyfchain.io/

Whitepaper: https://fpivc.app.box.com/v/SKYFchainWhitePaper

Twitter: https://twitter.com / SKYFchain

Facebook: https://web.facebook.com/SKYFchain

Telegram: https://t.me/SKYFchain_chat

Instagram: https://www.instagram.com/skyfchain.io/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCYOWJse0YFzxNfTEUL7qLpg

Bitcointalk ANN:https://bitcointalk.org/index.php?topic=2799527.msg28700556#msg28700556

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703