Smart Containers; Blockchain Bazlı Isı duyarlı Lojistik

Küreselleşme ekonomik, teknik, sosyolojik veya kültürel başta olmak üzere birçok alanda günlük hayatımızı etkiler. Şüphesiz, ekonomik alanda çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Ulaştırma, küreselleşme süreçlerini destekleyen önemli faktörden biridir. İnsanların ulaşımı kolaylaşıp arttıkça, mal ve hizmetlerin de bir yerden diğerine geçişi kolaylaşmıştır. İş dünyasının gelişmesi ve ticaretin artmasıyla birlikte daha büyük coğrafi bölgelerde satışlar başlamıştır. Artık bir ürünün ham maddesi bir ülkeden satın alınmakta ve üretim süreci başka bir ülkedeki bir fabrikada gerçekleştirilmekte ve mallar diğer ülkelerle lojistik şirketleri aracılığıyla aktarılmaktadır. Bu aslında üretim, mal ve lojistik hizmetlerinin küreselleşmesidir. Lojistik, malların alıcıya zamanında ulaşımında çok önemli bir rol oynamaktadır.

Lojistik sektörü dünya genelinde, gönderiler için faturalar ve kağıt tabanlı izleme sistemi ile başladı. Tek bir gönderinin gerçekleşmesi için yaklaşık 200 belgeye ihtiyaç vardır. Lojistik en üst verimliliğe ihtiyaç duyan ve çalışma prensipleri açısından yüksek maliyete sahip bir endüstridir. Her ay dünyanın dört bir yanında 17 milyondan fazla deniz taşımacılığı ve 1 milyar hava taşımacılığı gerçekleşmektedir.Lojistik, sahnelerin ardında işlev gören bambaşka bir kahraman. Smart Containers, dünyanın dört bir yanındaki gönderi hizmetlerinde devrim yaratmak için blockchain teknolojisini kullanan bir şirkettir. Şirketin vizyonu, dünya çapında hassas ilaç ürünleri ve gıda maddelerini taşımak için en güvenli sıcaklık kontrollü kaplar sağlamaktır.

 

 

Günümüzün lojistik akışı gittikçe daha karmaşık hale gelirken, lojistik şirketlerinin daha dinamik olması gerekmektedir. Bu dinamik yapı en ileri teknolojiyi kullanarak, kaliteli nakliye yapmak ve maliyetleri azaltmak için gereklidir. Yemek ve dondurma nakliyesini düşünün. Bunların teslim edilmesindeki önemli detay, belirli bir sıcaklıkta tutulması gerektiğidir. Smartcontainers, tüm bu sorunları çözmek ve lojistik alanındaki tecrübesi ile gelecek nesil blokzincir teknolojisini kullanmak için devrimci bir yaklaşım benimsiyor.

Smart Containers Group, son derece hassas farmasötik ürünleri ve gıda maddelerini dünya çapında taşımak için en güvenli sıcaklık kontrollü kapları sağlayan İsviçre merkezli bir şirkettir. Şirketin amacı hassas malları güvenli bir şekilde taşımaktır. Smart Containers Group hızla büyüyen bir hizmet sağlayıcı ve cazip bir yatırım aracı haline gelmiştir. Sonuç olarak, Smart Containers Group blok-zincir teknolojisi ile yüksek teknoloji ürünü bir konteyner inşa etmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda, blok tabanlı yazılım ve IOT altyapısı ile birlikte Smart Containers Group, güçlü ve çok teknolojik altyapısını oluştururken, tüm dünya coğrafyasındaki konteyneri takip edebiliyor.

 

 

Token Bilgileri ve ICO:

Projenin çok iddialı ve yararlı hedefleri var. Şimdiden kanıtlanmış başarılar ve güçlü geçmişleri mevcut. Bu yararlı fikirleri geliştirmek ve tanıtmak için şirket ICO düzenleyip tokenları satışasunacak. Kısacası, SMARC tokenı karlı bir yatırım olacak gibi gözüküyor.

Smart Containers Group 40 milyon dolar değerinde iki token çıkaracak

 SMARC coin: 36 milyon dolar: SkyCell ve FoodGuardians ölçeği için kar payı coin.
• Toplam Token Kaynağı: 150 milyon SMARC
• ICO’da Sunulan Tokenler: 120 milyon SMARC
• Hardcap: 36 milyon USD
• Token Fiyatı: 0,432 USD / SMARC
• Ön Satış: Nisan sonunda, davetiye ile 25% indirim
• Crowdsale: Mayıs ayında yapılacak. indirim zamana göre değişmekte.

 

 

LOGI Coin: 4 milyon dolar: LOGI CHAIN ekosistemini (akıllı sözleşme işlemlerinin ödemesi) karşılayacak para birimi. Tüm ilgili belgeleri blockchain’e yerleştirerek, lojistik oyuncuların sorunsuz ve entegre bir nakliye işleminden faydalanması sağlar.

 • Toplam Token Kaynağı: 100 milyon LOGI
  • ICO’da Sunulan Tokenler: 20 milyon LOGI
  • Hardcap: 4 Milyon USD
  • Token Fiyatı: 0.285 USD / LOGI
  • Ön Satış: Nisan sonu, davetiye ile 25% indirim
  • Crowdsale: Mayıs ayındayapılacak. indirim zamana göre değişmekte.

 

 

Yol Haritası:

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://smartcontainers.ch/

Telegram: https://t.me/smartcontainers

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3058528.0

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3211636.0

Whitepaper: https://smartcontainers.ch/assets/20180208_smartcontainers_whitepaper_v1.pdf

Twitter: https://twitter.com/SMARC_ICO

Facebook: https://www.facebook.com/Smart-Containers-157874458234951/

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703