Utrum; Kripto yatırımcıları için Başucu kitabı

Kripto para piyasası büyük bir atağa kalktı ve hergün bu sektörde artan sayıda yatırım fırsatı ortaya çıktı. Coinmarketcap.com bugün itibarıyle, 900’ü coin ve 600ü token olan 1500’den fazla kripto parası listelemektedir. 2017 yılında, kripto para biriminin piyasa değeri % 1600 oranında artmış ve 600 Milyar dolar seviyesinin üzerine çıkmıştır. Bu sektörün büyümesi 2020 yılına kadar 2 trilyon doların üzerinde olması beklenmektedir. 2017 yılında düzenlenen çok sayıda ICO ile yaklaşık 2 milyar dolara yükseldi.
Yatırımcılar için, kripto para endüstrisi diğer piyasalara göre daha karlı ve daha hızlıdır. Kripto paraya yatırım yapmanın bu yüksek oranda kazançlı olmasının iki ana nedeni vardır. Birincisi, kripto para piyasasının likiditesidir. Pek çok yeni borsada, yatırımcıların daha fazla seçenek ve piyasalara daha önce hiç olmadığı kadar erişimi vardır. Kripto para için fiat değişimi yapmak her zamankinden daha kolay ve hızlıdır. Bu likidite nedeniyle, kripto para yatırımcılar için ideal bir varlık haline gelmiştir.

Utrum, kripto para birimi yatırımcıları ve yeni başlayanlar için kaliteli kripto incelemeleri, analizleri ve piyasa tahminleri sağlayan merkezi olmayan bir platformdur. Utrum, kriptopara birimi varlıkları, ICO’lar ve kriptopara birimi alanındaki diğer ilgili yatırım fırsatları hakkında tarafsız bilgi sağlar. Blockchain tabanlı çözüm, güvenilmez taraflara güven sağlamak için şeffaflığı, doğruluğu ve kaliteyi garanti eder

Utrum ekibi, yeni blockchain teknolojilerinin geliştirilmesinin, yatırımcıların sektördeki en iyi kripto-para yatırımlarını akıllıca ve bilgilendirici bir şekilde bulmalarının giderek zorlaştığını keşfetti.

Utrum, dijital para birimi ortaklarına, verileri kullanışlı bir şekilde paylaşabilecekleri bir ortam sağlayan desantralize ödül platformudur. Kripto Yatırımcıları, geliştiriciler ve kripto analistleri, katılımcıların değerlendirme, derecelendirme, tahminler ve analiz için OOT Token ile ödüllendirildiği Utrum ağı üzerinden bir araya getirilmiştir. Katkıda bulunanlar, katkı sağlayan içerikler için OOT token ile ödüllendirilir. Yatırımcılar ve yeni başlayanlar değerlendirme, derecelendirme, piyasa tahminleri ve analizlere erişebilir. Utrum, toplanan bilginin “Jüri tarafından yargılanmasına” tabi tutulmasına ve kalabalık bilgelikten yararlanma felsefesine dayanıyor.

Utrum’un Özellikleri

Kripto para ve varlıkların kapsamlı veritabanı
Utrum platformunda, kripto para endüstrisindeki tüm dijital varlıkların (coin, token, vb.) yanı sıra her proje için takım ve finansal detayların bir listesi olacaktır. Bu bilgi, kripto para yatırımlarının temeli olarak hizmet vermektedir.

Derecelendirme Sistemi
Piayasadaki farklı kripto paralarla ilgili ürünler ve hizmetler, Utrum platformu kullanıcıları tarafından yapılan incelemelere, analizlere ve derecelendirmelere tabi tutulur. Derecelendirmeler, kullanıcıların kripto para birimleri, tokenlar, borsalar, cüzdanlar ve yatırım fonları dahil olmak üzere dijital varlıkların güvenilirliğini tespit etmelerine yardımcı olur. Bir varlığın oylanması, kullanıcı başına bir kez ile sınırlıdır.

Arka Plan Bilgisi
Utrum, yatırımcıların kripto para birimi sahtekarlığı riskini azaltmasına yardımcı olmak için; önde gelen ICO’lar, kripto para birimleri ve varlıkların arkasındaki ekipler hakkında temel bilgiler sağlayacaktır. Bu bilgiler, Utrum ekosisteminin bir parçası olacak tehdit analistleri tarafından sağlanır ve zamanla, yapay zeka makine öğrenimi ekiplere kapsamlı araştırmalar sunacaktır.

Makine Öğrenme Algoritması
Utrum platformuna entegre edilen makine öğrenme algoritması, sahtekarlık uygulamalarını tespit etmek için üyelerin derecelendirme modellerinden öğrenir. Topluluk büyüdükçe, bu yapay zeka daha akıllı hale gelir ve topluluk üyeleri tarafından yapılan kümülatif kararlara dayanarak doğru sonuçlar sağlar.

Yerleşik Ödül Sistemi
Utrum, katkıda bulunanları doğru ve yararlı bilgiler sağlama konusunda teşvik etmek için entegre bir ödül sistemi kullanır. Ödül sisteminde OOT tokenleri kullanılır. Makaleler, incelemeler ve tahminler oluşturan kullanıcılar, OOT tokenleri kazanır. İçerik doğrulayanlar ayrıca OOT token kazanır.

Dinamik İtibar Sistemi
Utrum, üyelerin gönderilerini, yorumlarını ve analizlerini derecelendirirken değişmeyen üyeler için dinamik bir itibar puanı atar. Bu yaklaşım, analistleri ve katkıda bulunanları daha iyi performans göstermesi için motive eder.

Token Bilgileri ve ICO:

Adı: OOT token

Sembol: OOT

Token Türü: Komodo Asset Zinciri

Toplam Tedarik: 216,000,000

İçerik Ödül Rezervi: 108.000.000 (% 50)

Bounty Ve Referans token miktarı: 4,320,000 (% 2)

Fiyat: 1 OOT = $ 0.12 dolar

Softcap: 1 Milyon USD

Hard Cap: 5 Milyon USD

ICO :

ICO daki toplam token miktarı:49.680.000(%23)

Fiyat: 1 OOT = $ 0.12 dolar Kabul edilen para birimler: Komodo, Bitcoin, Bitcoin Cash, Z-Cash, Dash, Litecoin (ETH henüz komodo ile entegre olmadığı için kabul edilmiyor)

Ön ICO tarihi: 24 Nisan- 10 Mayıs (Bonus %30)

ANA ICO tarihi: 20 Mayıs- 20 Haziran

Referans Bonus: % 5

Satın alma Limiti: Minimum 60 dolar Maximum 60.000 dolar

 

Yol Haritası:

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://utrum.io

Whitepaper: https://utrum.io/docs/utrum_white_paper.pdf

Twitter: https://twitter.com/utrumdotio

Facebook: https://www.facebook.com/utrumdotio/

Telegram: https://t.me/utrumdotio

Bountyhive:https://bountyhive.io/browse/Utrum

Bountyhive refferal link: https://bountyhive.io/r/tarangogu

My bitcointalk profile (tarangogu): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1184703